• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Problem ze stabilizacją pH - Ameryka Południowa

#1
Cześć,
Mam problem ze stabilizacją pH. Sprawa wygląda tak:
- kH 3
- gH 5
- pH 8
To są parametry kranówy. Kupiłem Aquacid i zbiłem pH do 6,3. Po kilku godzinach pH 6.8, dzisiaj już 7,1 - chyba wraca do 8 :/
Czemu Aquacid nie utrzymuje pH na poziomie, do którego zbiliśmy?
 
W akwarium piasek, dużo korzeni, liści, szyszki...

Jak to ustabilizować?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zbijałeś pH wody w akwarium czy podmienianej? Ile litrów ma akwarium i ile tego kwasu wlewałeś?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
I jaki masz piasek i wklady filtracyjne?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Po dodaniu aquacidu czy to do wody do podmiany, czy bezpośrednio do akwa, czego nie polecam zanim zmierzysz ph poczekaj minimum dzień albo i więcej. To się musi wszystko wymieszać. Na początku jak probowalem w 350 l zbijać to robiłem 30 l O bardzo małym ph . Np. 3.0 i kropelkowo dozowalem do zbiornika. Po kilku a może nawet kilkunastu takich podmianach zszedłem z 7.8 do 5,5. Wszystko co ci zatwierdza musi oddać to co ma i dopiero aquacid ci to zneutralizuje.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(29-10-2021, 15:19 PM)Ruki napisał(a): Zbijałeś pH wody w akwarium czy podmienianej? Ile litrów ma akwarium i ile tego kwasu wlewałeś?

Zbijałem wodę w akwarium, które ma 375l. Ten kwas to Tropical Aquacid, poszło już około 300ml...I pH pnie się do góry :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(29-10-2021, 15:30 PM)michal_kov napisał(a): I jaki masz piasek i wklady filtracyjne?

Mam cieńką warstwę piasku białego, kwarcowy. 

Dwa filtry kubełkowe, Aquael Ultramax 2000 i Aquael Ultramax 1500. Wkłady to gąbki, ceramika, puigen.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(29-10-2021, 17:07 PM)Goran napisał(a): Po dodaniu aquacidu czy to do wody do podmiany, czy bezpośrednio do akwa, czego nie polecam zanim zmierzysz ph poczekaj minimum dzień albo i więcej. To się musi wszystko wymieszać. Na początku jak probowalem w 350 l zbijać to robiłem 30 l O bardzo małym ph . Np. 3.0 i kropelkowo dozowalem do zbiornika. Po kilku a może nawet kilkunastu takich podmianach zszedłem z 7.8 do 5,5. Wszystko co ci zatwierdza musi oddać to co ma i dopiero aquacid ci to zneutralizuje.

Dolewam go stopniowo od kilku dni. pH po dodaniu spada do 6,3, później stopniowo rośnie z godziny na godzinę i po 24h potrafi być już bliskie 7, a po 36h już 7,2. 

Ile może potrwać proces "oddania" wszystkiego i pH przestanie rosnąć?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(29-10-2021, 20:51 PM)AdrianP napisał(a):
(29-10-2021, 15:30 PM)michal_kov napisał(a): I jaki masz piasek i wklady filtracyjne?

Mam cieńką warstwę piasku białego, kwarcowy. 

Dwa filtry kubełkowe, Aquael Ultramax 2000 i Aquael Ultramax 1500. Wkłady to gąbki, ceramika, puigen.
300 ml ci poszło? To ty tam musisz mieć coś co strasznie podbija ci ph. Teoretycznie 30 ml powinno Ci zbić ph o 1 w 300 l.
A czym podmieniasz ? Dalej kranem ? Bo jeśli tak to walka z wiatrakami. Tylko RO Cię ratuje.

I jeszcze jedno... mam nadzieję, że nie masz w tym akwarium rybek, którym fundujesz takie skoki ph ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(29-10-2021, 21:07 PM)Goran napisał(a):
(29-10-2021, 20:51 PM)AdrianP napisał(a):
(29-10-2021, 15:30 PM)michal_kov napisał(a): I jaki masz piasek i wklady filtracyjne?

Mam cieńką warstwę piasku białego, kwarcowy. 

Dwa filtry kubełkowe, Aquael Ultramax 2000 i Aquael Ultramax 1500. Wkłady to gąbki, ceramika, puigen.
300 ml ci poszło? To ty tam musisz mieć coś co strasznie podbija ci ph. Teoretycznie 30 ml powinno Ci zbić ph o 1 w 300 l.
A czym podmieniasz ? Dalej kranem ? Bo jeśli tak to walka z wiatrakami. Tylko RO Cię ratuje.

I jeszcze jedno... mam nadzieję, że nie masz w tym akwarium rybek, którym fundujesz takie skoki ph ?

Nie podmieniam wody odkąd zacząłem próbować zbić pH, bo tak jak mówisz - byłaby to walka z wiatrakami. 

Tylko co może w tak krótkim czasie podbijać tak pH? Wcześniej to akwarium funkcjonowało z pół roku na kranie o wodzie pH 8 i gH 19. Czy to może mieć jakieś znaczenie? I media filtracyjne to oddają? Sam już nie wiem co robić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nie jestem specem, altoco piszesz może mieć sens... Wszystko co mokło w ph 8 teraz musi to oddać.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości