• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania altoflava

#1
Kolejna pielegniczka z Ameryki Centralnej, na pierwszy rzut oka można by powiedzieć, ze to przecież prawie to samo co A. nanolutea. Na żywo odrazu jednak widac różnce w budowie ciała, tytułowa pielęgnica ma ciało wyższe i bardziej spłaszczone, przez co wydaje sie byc mniej "masywna".
Ryby sprowadził mi mój brat, dostałem 4 szt 2+2 i wpuściłem je do akwarium 100x50x35. Ryby długo były dość płochliwe, ale dobrała się para i zaczeły się zaloty. Najprawdopodobniej zakończone nieudanym tarłem, którego nie widziałem. Bo wyjechałem na urlop, po powrocie zastałem juz tylko trzy ryby, drugi samiec nie przeżył. Zostałem z trio i na to akwarium to nawet taki układ sie sprawdza. Płochliwośc ryb zwalczyłem dodaniem rozpraszaczy, tutaj doadałem im zwykłe czarne molinezje, które świetnie sie sprawdzają.
ryby odbyły wiele tareł, ale młodych nigdy nie utrzymały, do teraz. Od kilku dni pilnują chmurki młodych i zobaczę jak pójdzie. W końcu im sie uda. Chciałbym sobie odchować kilka szt i stworzyć malą kolonie w wiekszym akwarium.

Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jestem ciekawy czy Twoje ryby potwierdzą, że altoflava rosną mniejsze niż nanolutea Tongue
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Fajne cytrynkowe rypki Wink
Widać że młodziutkie jeszcze bo miot nie zbyt duży a do tego molinezje chyba też cos skubną?
Planujesz jakoś im pomóc w odchowaniu młodzików?
Łojciec Łojciec alleluja  [Obrazek: haha.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Długo myślę nad powrotem w 240l do CA i nano ale jak widzę altoflava to jak znajdą się jakieś do dostania to chyba się od razu "przezbroje" na centralsy. Plus tego byłby taki ze można by było gdzie wykorzystać odpad ro.

Ryby świetne, na filmiku wydają się dużo bardziej żółte niż nano, jak jest w rzeczywistości?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(22-10-2021, 13:03 PM)Papja napisał(a): Jestem ciekawy czy Twoje ryby potwierdzą, że altoflava rosną mniejsze niż nanolutea Tongue
Zobaczymy, nawet o tym nie myślałem.
(22-10-2021, 15:33 PM)tatakuby napisał(a): Fajne cytrynkowe rypki Wink
Widać że młodziutkie jeszcze bo miot nie zbyt duży a do tego molinezje chyba też cos skubną?
Planujesz jakoś im pomóc w odchowaniu młodzików?
Tak ryby młode, dlatego trochę ciapy w pilnowaniu młodych, z czego oczywiście molki korzystają. Nie planuje narazie żadnej pomocy w odchowaniu. Jeśli same się. Je nauczą, przed przenosinami do innego akwarium pare zostawię samą i zobaczę co w tedy wyjdzie z młodych.
(22-10-2021, 16:31 PM)-KUBA- napisał(a): Długo myślę nad powrotem w 240l do CA i nano ale jak widzę altoflava to jak znajdą się jakieś do dostania to chyba się od razu "przezbroje" na centralsy. Plus tego byłby taki ze można by było gdzie wykorzystać odpad ro.

Ryby świetne, na filmiku wydają się dużo bardziej żółte niż nano, jak jest w rzeczywistości?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Ciężko mi powiedzieć czy są bardziej żółte od nano. Musiałbym bym je mieć teraz w drugim baniaku dla tak szczegółowych porównań. Co nie jest takie głupie Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mnie najbardziej ciekawi kształt ciała dorosłych ryb, ale na to przyjdzie poczekać. Młode wydają się być faktycznie bardziej spłaszczone bocznie niż nanoluteus, ale nie jest to różnica dramatyczna. Natomiast różnica w ubarwieniu jest zauważalna.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Bardzo fajna pielęgniczka, gratki Zosiek Smile Już widać, że zapewne będzie bardziej krępa i krótsza od nano. 

PS. Sprawdziłem jej występowanie i nawet nie przypuszczałem, że byliśmy "tak" blisko Wink
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No i tym razem też się nie udało, z młodych nic nie zostało. Ciekawi mnie za to dlaczego młode molinezji nie znikają. Myślałem że to będzie stała żywa karma dla pielęgnic.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Amatitlanie chyba nie są zbyt wydajnymi pożeraczami narybku ze względu na wielkość pyska.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Piękne ryby i fajny zbiornik idealny pod nie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości