• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Niespodziewane 70L - [obsada? propozycje?]

#11
(20-10-2021, 18:55 PM)macioch napisał(a): No więc afrykańska wersja tego 1000-kroć granego klasyka czyli Pelvicachromis roloffi + Ladigesia roloffi (i będzie biotopowo) . Nie wiem jak obecnie z dostępnością ladigesii ale ja jestem tak podjarany tym co wymyśliłem że chyba sam kupię se te ladigesie jak są gdzieś dostępne Big Grin

Szukaj szukaj, dawno ich nie było w Europie. No i oczywiście nie będzie to biotopowe połączenie, bo mamy gwinejskie roloffi w PL, a nie z Sierra Leone. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Czekam na jeszcze jakieś ciekawe propozycje biotopowej obsady do tego zacnego mini szkiełka Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Jestem bardzo ciekawy skąd weźmiesz takie Copella i kto je zidentyfikuje (polecam z góry barkod DNA, bo gatunków kryptycznych u smukleniowatych pełno i to dopiero będzie sensowny dowód na przynależność gatunkową) Wink. Nie mówiąc już o tym, że głupotą jest szukać carsevennensis, które niczym się nie wyróżniają, zamiast wziąć arnoldi które mają najciekawszą strategię rozrodu ze wszystkich Copella.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(20-10-2021, 19:38 PM)Papja napisał(a): Jestem bardzo ciekawy skąd weźmiesz takie Copella i kto je zidentyfikuje (polecam z góry barkod DNA, bo gatunków kryptycznych u smukleniowatych pełno i to dopiero będzie sensowny dowód na przynależność gatunkową) Wink. Nie mówiąc już o tym, że głupotą jest szukać carsevennensis, które niczym się nie wyróżniają, zamiast wziąć arnoldi które mają najciekawszą strategię rozrodu ze wszystkich Copella.
 
No widzisz... w niektórych tematach jestem jeszcze totalnie zielony... i szczerze dziękuję za takie uwagi! O to chodzi! Big Grin 
Lecimy dalej!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
A ja bym poszedł w (nazwijmy to Rio Yavuari) w jakieś Apisto z Uaupés i do towarzystwa Tucanoichthys tucano i może kąsaczowatą "pielegnicę" Poecilocharax weitzmani. "Nietypowe" kąsacze a prześliczne.

PS. Arnoldi fajna ryba Smile trze się na potęgę i jeśli to dla Ciebie ważne, nic nie robi sobie z obecności gości przy tym. U mnie kilka razy były gwiazdami wieczoru, choć powody wizyt były zupełnie nie związane z akwarystyką. Laicy siedzieli i gapili się co się dzieje. Zresztą pomysł żeby ryba znosiła ikrę poza wodą dość hipsterski. Ale natura jest piękna Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(20-10-2021, 19:05 PM)Ruki napisał(a):
(20-10-2021, 18:55 PM)macioch napisał(a): No więc afrykańska wersja tego 1000-kroć granego klasyka czyli Pelvicachromis roloffi + Ladigesia roloffi (i będzie biotopowo) . Nie wiem jak obecnie z dostępnością ladigesii ale ja jestem tak podjarany tym co wymyśliłem że chyba sam kupię se te ladigesie jak są gdzieś dostępne Big Grin

Szukaj szukaj, dawno ich nie było w Europie. No i oczywiście nie będzie to biotopowe połączenie, bo mamy gwinejskie roloffi w PL, a nie z Sierra Leone. Wink

Po pierwsze nie wiem skąd są P. roloffi w PL, nie legegitymowali mi się.

Po drugie nie wiem czy L. roloffi nie występuje w Gwinei. Teoretycznie pisze wszędzie że Sierra leone i coś tam w Liberii ale ekipa z WACa obserwowała je niby w Soukou w Gwinei

Po trzecie nie ma to żadnego znaczenia dla tego czy zbiornik będzie biotopowy

Po czwarte "a z Was to dupy, nie prowokatorzy".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(20-10-2021, 22:13 PM)macioch napisał(a):
(20-10-2021, 19:05 PM)Ruki napisał(a):
(20-10-2021, 18:55 PM)macioch napisał(a): No więc afrykańska wersja tego 1000-kroć granego klasyka czyli Pelvicachromis roloffi + Ladigesia roloffi (i będzie biotopowo) . Nie wiem jak obecnie z dostępnością ladigesii ale ja jestem tak podjarany tym co wymyśliłem że chyba sam kupię se te ladigesie jak są gdzieś dostępne Big Grin

Szukaj szukaj, dawno ich nie było w Europie. No i oczywiście nie będzie to biotopowe połączenie, bo mamy gwinejskie roloffi w PL, a nie z Sierra Leone. Wink

Po pierwsze nie wiem skąd są P. roloffi w PL, nie legegitymowali mi się.

Po drugie nie wiem czy L. roloffi nie występuje w Gwinei. Teoretycznie pisze wszędzie że Sierra leone i coś tam w Liberii ale ekipa z WACa obserwowała je niby w Soukou w Gwinei

Po trzecie nie ma to żadnego znaczenia dla tego czy zbiornik będzie biotopowy

Po czwarte "a z Was to dupy, nie prowokatorzy".

No jak nie ma wpływu, skoro imitujesz jakiś fragment rzeki a dajesz tam formę z zupełnie innego kraju?!? No Panie Macioch, takiego biotopowego skoku na skróty się po Tobie nie spodziewałem. Wink Jeszcze jak w przypadku hodowlanych mieszańców to by może uszło, ale przy dzikusach?!?

Wasze P. roloffi to na 99,999% Gwinea, bo nie było wieki importu tego gatunku z Sierra Leone.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ja poleciłbym odświeżyć serie Ted's fishroom i jego wyprawy do Kolumbii tam jest sporo do wyboru. Cremme de La cremme jest dla mnie ten strumyczek/rów melioracyjny z odcinka 6 i 7 z Columbia 2016. Apistogramma alacrina, otocinclus, pyrrhulina (wiem za duże i za ruchliwe do takiego szkła) i coś co mnie wygląda na miedzika obrzerzonego ale nie było zidentyfikowane na filmie... Z roślinności to Tonina świetnie imituje to co tam na filmie widać

W sumie to takie coś mi się marzy?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(20-10-2021, 22:56 PM)el_polako napisał(a): Ja poleciłbym odświeżyć serie Ted's fishroom i jego wyprawy do Kolumbii tam jest sporo do wyboru. Cremme de La cremme jest dla mnie ten strumyczek/rów melioracyjny z odcinka 6 i 7 z Columbia 2016. Apistogramma alacrina, otocinclus, pyrrhulina (wiem za duże i za ruchliwe do takiego szkła) i coś co mnie wygląda na miedzika obrzerzonego ale nie było zidentyfikowane na filmie... Z roślinności to Tonina świetnie imituje to co tam na filmie widać

W sumie to takie coś mi się marzy?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Tak, piękne ujęcia. Ja zapamiętałem te rośliny bardziej jako podobne do heteranthera zosterifolia. Ale sobie odświeżyłem, i faktycznie bardziej coś ala Belem (to w sumie nie tonina już ale tak się przyjęło). Ale heteranthera przy słabym świetle też przypomina te krzaki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(20-10-2021, 23:15 PM)michal_kov napisał(a): Tak, piękne ujęcia. Ja zapamiętałem te rośliny bardziej jako podobne do heteranthera zosterifolia. Ale sobie odświeżyłem, i faktycznie bardziej coś ala Belem (to w sumie nie tonina już ale tak się przyjęło). Ale heteranthera przy słabym świetle też przypomina te krzaki Smile

Kiedyś googlowałem najpopularniejsze Toniny i jedna z nich nawet obszarem występowania pasowała. Z głowy już nie powiem która to, ale jest do odszukania.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości