• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Niespodziewane 70L - [obsada? propozycje?]

#1
Heart 
Czeeeeść Chłopaki! 
Zaledwie "chwilę" temu stworzyłem temat o moich 240l (owszem.. wybrałem już obsadę, jadą do mnie i jak tylko dojadą to obowiązkowo się pochwalę), a tu nagle BOOOM  [Obrazek: krzyk.gif]
... wpadło mi w ręce szkiełko ~70L [długość 74cm, wysokość 35cm, szerokość 29cm]

[Obrazek: 246369959_919166712356310_77536882851547...e=6195198B]
[Obrazek: 246288842_221769930046544_41120388379764...e=619379C4]
[Obrazek: 246380904_374472104460347_72720341007300...e=6195FCA4]

Tak.. własnie tak... około 70L z dnem 74x29 ... i co teraz?! Co ja do tego zmieszczę?!  [Obrazek: rotfl.gif]
Światło do wymiany... nawet jeśli zostanie świetlówka to musi być nowa... a może skuszę się w końcu na belkę led do takiego zbiorniczka.. [Obrazek: mysl.gif]
Zobaczymy co pokaże czas... i czego będzie wymagała obsada. 

Chciałbym prosić Was o małąwielką pomoc
Mianowicie - Czy możecie zaproponować mi jakieś ciekawe BIOTOPOWE, ewentualnie ŚRODOWISKOWE obsady (zwierzęta/rośliny) do takiego zbiornika? 
Na pewno chciałbym zostać przy tym co wszyscy mamy w serduszkach - Cichlidae  Heart

Może Tanganika... i jakieś muszlowce lub szczelinowce? może CA i Apisto? a... a... może Afryka i barwniaki?
Liczę na Waszą kreatywność, jednak dobrze jeśli gatunki, które wymienicie będą dostępne... Big Grin
Obiecuję, że ambitnie podejdę do tego tematu.

Pozdrawiam cieplutko! 
#MORPH
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak Apisto czy barwniaki to musisz się bawić w RO. Tylko w kwestiach biotopowych Ci nie doradzę, ja patrzę wyłącznie na kompatybilność obsady. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(20-10-2021, 17:12 PM)Ruki napisał(a): Jak Apisto czy barwniaki to musisz się bawić w RO. Tylko w kwestiach biotopowych Ci nie doradzę, ja patrzę wyłącznie na kompatybilność obsady. Big Grin

Mam RO Big Grin 

Także zachęcam do składania propozycji wartych uwagi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mniej więcej zaczynam widzieć płeć u swoich Nannacara aureocephalus "Piste Riskier" i "Rio Kaw". Wpuścisz parkę aureocephalus, do tego Nannostomus beckfordi plus jakiś harem Copella arnoldi i będziesz miał fajne akwarium Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(20-10-2021, 17:26 PM)Morph napisał(a):
(20-10-2021, 17:12 PM)Ruki napisał(a): Jak Apisto czy barwniaki to musisz się bawić w RO. Tylko w kwestiach biotopowych Ci nie doradzę, ja patrzę wyłącznie na kompatybilność obsady. Big Grin

Mam RO Big Grin 

Także zachęcam do składania propozycji wartych uwagi.
To Afryka czy SA? Wink Z barwniaków parka+ grupka proporców/szczupieńczyków, jeśli chodzi o Apisto to parka/haremik 1+2 małego/średniego gatunku i do tego grupa drobnoustków.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Hmmm... problem jakby polega na tym, iż muszę się czymś zarazić.. i chyba tutaj chciałbym Was prosić o pomoc. 
intryguje mnie Lamprologus meleagris... jednak jeszcze nie do konca jestem przekonany. 
 
(20-10-2021, 17:37 PM)Papja napisał(a): Mniej więcej zaczynam widzieć płeć u swoich Nannacara aureocephalus "Piste Riskier" i "Rio Kaw". Wpuścisz parkę aureocephalus, do tego Nannostomus beckfordi plus jakiś harem Copella arnoldi i będziesz miał fajne akwarium

Brzmi to ciekawie Big Grin jednak proszę o więcej opcji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Trudno żeby nie brzmiało ciekawie, jak obydwie te lokalizacje są pierwszy raz w PL Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(20-10-2021, 18:00 PM)Morph napisał(a): Hmmm... problem jakby polega na tym, iż muszę się czymś zarazić.. i chyba tutaj chciałbym Was prosić o pomoc. 
intryguje mnie Lamprologus meleagris... jednak jeszcze nie do konca jestem przekonany.

Tylko tu przygotuj się na parę ryb i nic więcej, poza ewentualnym przychówkiem.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Hej! Zobaczyłem ten temat wczoraj świeżo po wrzuceniu i po chwili wpadlem na świetny pomysł na obsadę, świetny ale trochę pojebchany, więc stwierdziłem że sie z tym prześpię.
Pytanie o obsadę do baniaka w takich wymiarach czyli 60-80cm długości, wyższego jak szerszego z pokrywa wydmuszka skojarzyło mi się z tym starym motywem początkującego akwarysty co przyszedł na forum z zupa rybna ogarnął się i będzie robił pierwszy w życiu w miarę sensowny baniak czyli Apistogramma/Microgeophagus + neonki Big Grin

No więc afrykańska wersja tego 1000-kroć granego klasyka czyli Pelvicachromis roloffi + Ladigesia roloffi (i będzie biotopowo) . Nie wiem jak obecnie z dostępnością ladigesii ale ja jestem tak podjarany tym co wymyśliłem że chyba sam kupię se te ladigesie jak są gdzieś dostępne Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dobra na razie wstępnie mamy dwie propozycję. 

1.) "Rio Kaw"
・Nannacara aureocephalus 1+1
・Nannostomus beckfordi 
・Copella carsevennensis 1+2 (o ile znajdę - bo Copella arnoldi chyba nie występuje w Kaw?)

2.) Tanganika "Demokratycznej Republika Konga" okolice Ntoto
・Lamprologus meleagris 1+2? 


Dobijmy do minimum ośmiu Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości