• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rzeka Pilcomayo - Dorzecze Rio Paraguay

#11
A może z Azji brzanki różowe? Świetne, aktywne ryby, wszędzie ich pełno, są w pewnym sensie interaktywne z właścicielem. Do tych temperatur i parametrów będą pasować. Ważne tylko by mieć w miarę dobrą linię - nie długopłetwe, bo są zniszczone przez chów wsobny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Tak tak, nie ukrywam że lubię karpiowate w tym brzanki różowe Smile wtedy z zoltaczkiem Smile albo Colisa.

A z Centralsow dałoby radę stadko jednogatunkowe pielegnic? Czy jednak akwarium za małe i tylko para jak jeden gatunek i druga z innego? Myślałem o czymś popularnym, raczej coś z Thorichthys. I coś bardziej z Meksyku niźli z cieplejszych rejonów CA.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(19-10-2021, 11:07 AM)michal_kov napisał(a): Wrzutka - w zasadzie duże kompendium akwarysty dotyczące fragmentu Rio Pilcomayo Smile  Znalazłem bo szukam inspiracji do zbiornika z twardawą, dość zimną i lekko alkaliczna wodą. Jakoś tak szukam byle w CA nie iść Wink

Fish fauna and environments of the Pilcomayo Paraguay basins in Formosa, Argentina 

Nie ukrywam, że jak macie pomysły na zagospodarowanie 150x60x70h (630 l.) najlepiej nieogrzewanego z dość zimną wodą (akwarium w salonie ale autopodmiana wody na poziomie 40l dziennie zimniej kranówki 7-9% dziennie). Spodziewam się temp. 18-22 zimą, gH około 12, kH 16-19, Ph 7-8. Pisze że spodziewam się, ale takie mam warunki w kranie w innym miejscu w tym samym systemie wodociągowym. Generalnie to będzie odpad z RO z kranówki o podanych parametrach. 

W głowie mam zgrubne dwa pomysły:
- Indie (jezioro gdzieś w interiorze z żółtaczkami) - lubię karpiowate
- Indie (rzeka bez pielęgnic) - lubię karpiowate
- CA (tutaj już mam duży wybór ale szukam mniej oczywistych niż CA lokalizacji póki co, przy okazji może się czegoś nowego dowiem)
- Afryka Wielkie Jeziora (odpadają - nieszczególnie jestem miłośnikiem)
- Floryda albo Birma (generalnie taki bardziej zarośnięty zbiornik ale bez pielęgnic) 
- Madagaskar - moje marzenie ale akwarium raczej za małe i temperatury za wysokie. Tzn. jestem skłonny dogrzewać wodę, ale wolałbym nie Smile
- Natron - za wąski w uszach jestem żeby ładnie zagospodarować taki zbiornik który tez ma zdobić, no i te temperatury
- SA - właśnie - znacie jakieś siedliska o lekko alkalicznej wodzie Tongue
- Afryka - rzeki - to jest dla mnie terra incognita. Ale też chętnie poczytam jeśli macie ochotę coś podrzucić Smile
Jeśli chodzi o siedliska w Ameryce Południowej z lekko alkaliczną wodą, to może warto rozważyć zbiornik z siedliskiem z regionu Pantanal w Brazylii. Jest to obszar podmokły, który charakteryzuje się dużą różnorodnością biologiczną, a w wodach występują m.in. kąsacz olbrzymi, płośnica Pantanalu, kijanka Pantanalu i wiele innych interesujących gatunków ryb.
Jeśli chodzi o Indie, to jeziora Chilika i Pulicat w południowej części kraju również mogą być dobrym wyborem, ze względu na zróżnicowanie biologiczne oraz warunki wody.
Jeśli chcesz się skupić na karpiowatych,Fish fauna and environments of the Pilcomayo Paraguay basins in Formosa, Argentina , to można rozważyć też stworzenie zbiornika z siedliskiem z regionu Guangxi w Chinach. Charakteryzuje się on ciepłymi i zróżnicowanymi wodami, a w wodach występują m.in. różne gatunki karpia, karaś, kiełb, krewetki i wiele innych.
Ważne jest też, aby dobrać odpowiednie rośliny i dekoracje, które będą pasować do wybranego siedliska i stworzą harmonijną całość.
[-] Post galdo13 otrzymał 1 polubień od:
  • michal_kov
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dzięki,

trochę czasu minęło i pewne uwarunkowania się zmieniły. Woda będzie miękka totalnie niemal ale ze sporą zawartością sodu (centralny zmiękczacz etc.). Poszukiwania trwają, i trwają mać! póki co na kołku musze zawiesić realizację planów. Mam nadzieję że nie na zbyt długo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości