• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 200 litrów i co dalej ?

#11
Ze świecikami jest ten problem, że to też stosunkowo ruchliwe ryby, i takie 100 cm jest dla nich za krótkie. Dodatkowo, są na tyle aktywne że mogą tym stresować barwniaki. Lepszym wyborem są Procatopus, ale one są ciężko dostępne i stosunkowo drogie.

Pielęgniczki pielęgniczkami, największe gatunki osiągają ponad 10 cm. I te największe gatunki mogą już zjeść neona. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
O dziękuję nie wiedziałem tego o pielęgniczkach. Natomiast Lśniączkooczka Zielona bardzo ładna i nie dużych rozmiarów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Czyli podsumowanie Afryka i para Szmaragdów i stadko lśniącooczka 
Ameryka i stado Neona czerwonego Pielęgniczkę np. Borellii stadko corydoras caudimaculatus 
Co o tym myślicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Możesz spokojnie większe Apisto wziąć, borellki to jedne z mniejszych. Smile Popatrz sobie przykładowo na Apistogramma baenschi lub panduro.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(20-10-2021, 19:19 PM)Ruki napisał(a): Możesz spokojnie większe Apisto wziąć, borellki to jedne z mniejszych. Smile Popatrz sobie przykładowo na Apistogramma baenschi lub panduro
Super dzięki za pomoc popatrzę i coś dobiorę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Doradzać mogę tylko to co miałem , więc wracając do barwniaków miałem teaniatusy na dnie 80x35 .... 100x40 to niby więcej ale chyba za mało na więcej niż jedna para. Chyba , że któreś będą większe ciapy niż moje Smile
Mógł byś spróbować z więcej niż 1 parą transów. No chyba, że trafisz na mniejsze ciapy niż moje Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(20-10-2021, 21:21 PM)Goran napisał(a): Doradzać mogę tylko to co miałem , więc wracając do barwniaków miałem teaniatusy na dnie 80x35 .... 100x40 to niby więcej ale chyba za mało na więcej niż jedna para. Chyba , że któreś będą większe ciapy niż moje Smile
Mógł byś spróbować z więcej niż 1 parą transów. No chyba, że trafisz na mniejsze ciapy niż moje Smile

O ciekawe co piszesz. Napisz coś więcej o Teaniatusach bardzo mnie interesują mnie te ryby. Jak ich zachowanie w stosunku do innych mieszkańców akwa?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
W okresie tarła gonią wszystko, ale bez ofiar Smile gorzej jest wewnątrzgatunkowo. Dobrana para innym rybom z gatunku potrafi mocno dopiec. U mnie na dnie 240x40 dwa samce to było za wiele Smile natomiast małe szczupieńczyki karłowate lub corydoros habrosus pływały sobie spokojnie. Oczywiście ryba rybie nierówna i możesz trafić lepiej lub gorzej. Może być też tak, że prędzej były by np 3 pary niż 2. Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Taeniatusy to szmaragdowe, tylko że z Nigerii. Smile A kribensisy to z Kamerunu.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Co do taeniatusow to nie ma co liczyć że się trafią AŻ TAKIE piz ciapy żeby łączyć 2 pary. Jak 2 pary to roloffi albo lucanusi. 2 pary transów tez wydają się być dobrym pomysłem no i congochromisow bo po WACu chyba coś wjechało na rejon jeśli się nie mylę. Co do świecikow to dla interruptus to te 150cm to jest naprawdę MINIMUM, z dostępnych to A caudalis by się nadały do 100cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości