• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 200 litrów i co dalej ?

#21
2 pary transów to proszenie sie o problem Wink. Jak już ktoś chce więcej transów to wpuścić 4-5 par, bo inaczej będą trupy. Będzie przegęszczenie, ale przynajmniej bez ofiar.

Przywiozłem znowu Pelvicachromis subocellatus "Moulondo", jak namnożę to będzie najlepsza opcja na takie metrowe akwarium- da radę wpuścić 3 pary subków i nie jest ani za gęsto, ani nie ma strachu o trupy.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(20-10-2021, 22:55 PM)macioch napisał(a): Co do taeniatusow to nie ma co liczyć że się trafią AŻ TAKIE piz ciapy żeby łączyć 2 pary. Jak 2 pary to roloffi albo lucanusi. 2 pary transów tez wydają się być dobrym pomysłem no i congochromisow bo po WACu chyba coś wjechało na rejon jeśli się nie mylę. Co do świecikow to dla interruptus to te 150cm to jest naprawdę MINIMUM, z dostępnych to A caudalis by się nadały do 100cm.
Nie, Congochromisow nie udało się przywieźć, bo nie dojechały na WAC nawet. Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Czyli z tego co się zorientowałem to lepiej nie mieć jedną parę lub trzy i przerybienie. Jednak pozostanę przy jednej z czymś drobniejszym w toni.
Dziękuję wszystkim za info i włączenie się w dyskusji.
Pozdrawiam serdecznie Krzysztof.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
A może z ciut większych pielęgnic para akar z Maronii? Do tego jakieś bystrzyki, kiryski.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(21-10-2021, 08:21 AM)mimo12 napisał(a): A może z ciut większych pielęgnic para akar z Maronii? Do tego jakieś bystrzyki, kiryski.
Ja w takim to trzymam po 8 Amatitlania sajica, ale na dłuższą metę to wiem że i para by się męczyła. Jak pojawia się para to jest z reguły szybko wydawana i zaczyna się zabawa od nowa. Aż zredukuję wszystko co mam.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości