• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 200 litrów i co dalej ?

#1
Cześć.
Jest to mój pierwszy post wiedz proszę o wyrozumiałość. Zakładam zbiornik 200 litrów 100x40x50h. Zakupiłem do niego Płaskoboki Tępogłowe sztuk 5 i teraz najważniejsze co do tego pamiętając o wymiarach zbiornika. Z góry dziękuję i czekam na jakieś propozycję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Twoje akwarium jest za małe na Metynnisy, to spore i ruchliwe ryby, zatem minimum przyzwoitości to co najmniej 150 cm długości akwarium.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(18-10-2021, 23:27 PM)Ruki napisał(a): Twoje akwarium jest za małe na Metynnisy, to spore i ruchliwe ryby, zatem minimum przyzwoitości to co najmniej 150 cm długości akwarium.
Hmmm, byłem w dwóch sklepach akwarystycznych i powiedziano mi żeby akwarium miało 50 cm wysokości a jeden metr długości wystarczy. 
Jakie największe ryby mogę trzymać w takim akwarium? Przez ostatnie 10 lat hodowałem Tropheusy wiedz Tanganika i Malawi odpada.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzień dobry. Niestety nikt nie podjął tematu więc proszę jeszcze raz o odpowiedź jakie ryby mogę trzymać w akwarium jak wyżej. Już wiem że Płaskoboki nie są dobrym wyborem, chciałbym jakieś ryby może być jedna para pielęgnic ale trochę większa plus drobnicy trochę. Przez ostatnich 10 lat hodowałem tropheusy. Z góry dziękuję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jakaś mniejsza odmiana skalara powinna dać radę - w PL dostępne są m.in Amapa, Momon. Do tego jakieś apisto lub akarki i drobnica. Sam mam taką obsadę w 240l i jestem zadowolony. Cieszy oko.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Cóż sam borykam się z takim samym zbiornikiem, to wiem jaki on jest nieobstawny. To znaczy "za duży" na parę pielęgniczek, za mały inne gatunki. Tak na poważnie to para barwniaków plus towarzyszące to na moje (i szczególnie na to co wyczytałem z forum) optimum. Barwniaki - to popatrz na forum co kto ma do wydania, z towarzyszących brzanki azjatyckie - niebiotopowo, a biotopowo szczupieńczyki i proporczykowce lub jak gdzieś dostaniesz to gatunki brzanek z Afryki.

PS. Żeby nie było tuzem akwarystyki nie jestem, jest to do wyczytana na forum. Co do szczegółów może ktoś coś więcej napisze, a może samemu na coś wpadniesz.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Widzisz, ruch na tym forum troszkę umarł, ale z tego co zauważyłem to powoli się odradza! 
Przy 200L i dnie 100x40 wbrew pozorom masz na prawdę spory wybór jeśli ma to być tak jak napisałeś:
(20-10-2021, 16:26 PM)krzymar napisał(a): jedna para pielęgnic ale trochę większa plus drobnicy trochę

Pytanie brzmi co to znaczy "trochę większa"? 
Pielęgnice występują też w różnych miejscach na świecie.. Afryka.. Azja... Ameryka.. (CA i SA)... 
Proponuje abyś poszperał troszkę w intrenecie i wypisał nam kilka gatunków, które Ci się podobają, a na pewno ktoś z nas Ci pomoże.
Nie polecam raczej nic co jako dorosłe przekracza 10-12cm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Trudno podjąć temat jak się nie zawęziło oczekiwań. Smile Jaką wodę możesz zapewnić, jaki wystrój Cię interesuje, jakie ryby, co rozumiesz przez większe, itd. itp.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dziękuję za odzew. 
Myślałem o jednej parze Barwniaka Szmaragdowego, 8 sztukach Świecik Kongolański tyle tylko że nie wiem czy nie jest zbiornik za krótki?
Może stadko Neona czerwonego i tu mam dylemat coś większego niż pielęgniczka ale nie za duża żeby nie zjadła neonów. 
Po Tropheusach mam problem z przerybianiem zbiorników. Stąd poprosiłem was o pomoc. 
W salonie mam zbiornik 200x50x70h mam w nim Paletki, Skalary, Ziemiojady już wiem że wymieszałem za bardzo obsadę nie chcę popełnić tego błędu w tym mniejszym zbiorniku. Będę musiał z czegoś zrezygnować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jeżeli chodzi o wystrój chętnie spróbuję z roślinami mało wymagającymi raczej co2 w płynie  na pewno z korzeniami. Z wodą się dostosuję do potrzeb ryb Mam filtr odweróconej osmozy więc nie robi problemu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości