• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Świeżo założone akwarium

#1
Witajcie, po można powiedzieć bezproblemowej przygodzie ze 112l przyszedł czas na powiększenie się do 200l. Akwarium zalane 4 tygodnie temu kranówka, kubeł hw 303b ze starego akwarium + lanie stability. Podłoże substrat tropica 5l + 35kg piasku. Belka led happet aqualed max white 47W. Podmiany raz w tygodniu przed podmiana azot na skali zoolek 5. Pojawiły mi się okrzemki na roślinach. I chyba na szybach przy dnie brunatnice. Tu moje pytanie czy zacząć coś działać czy cierpliwie czekać? Pierwszy raz pojawiły mi się tego typu glony. Zastanawiam się czy lampa jest wystarczająca do akwarium o wysokości 60cm i czy to nie jest powodem wystąpienia tego typu glonów?


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja bym nie czekał tylko zaczął działać. Przed każdym posiedzeniem przed akwarium ze dwa piwa i w trakcie kolejne. Po tygodniu lub dwóch takich działań powinno być ok Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wystarczy nauczyć się żyć z glonami, wtedy akwarystyka to znacznie przyjemniejsze hobby Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Okrzemki to pionierzy, prawie zawsze pojawią się w świeżym akwarium. Znikną gdy rośliny ruszą że wzrostem.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Czyli cierpliwość, rośliny jeszcze nie są ukorzenione więc rosną byle jak. Myślicie, że takie oświetlenie jest wystarczające przy takiej wysokości czy będzie trzeba coś dołożyć ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił, czy chcesz mieć tego nurzańca. To strasznie dominująca roślina i potrafi wszystkie inne zniszczyć. U mnie jest już tylko i wyłącznie nurzaniec :/ Wszystkie kryptokoryny mi poginęły przez niego.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości