• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4]

#41
Czołem!

Wpadłem się przywitać, bo od paru dłuższych chwil jestem "pielęgniarzem" Smile
Wczoraj skończyłem swoją pierwszą"sudamerykę", której mam skalary manacapuru, neony innesa, kiryśniki i chowające się w piasku dwa cierniooczki z poprzedniego akwarium. Akwarium 240L, wcześniej stało prawie rok puste, bo nie miałem pomysłu czekało na swój moment. Projekt spontaniczny, bez szczególnych oczekiwań, efekt pozostawię Wam do oceny.
Filtr EHEIM Pro 4+, Grzałka Aquael 300W, żwirek 0,8-1,2mm, kilka polnych kamieni z okolicy, trochę uschniętych liści rododendronu z ogródka a główny element dekoracyjny to znaleziony na spacerze patyczek z uschniętej topoli. Z roślin to w zasadzie tylko dwie odmiany nurzańca, chciałem żeby było możliwie prosto, bo jak wiadomo piękno tkwi w prostocie Smile
Poza tym od czasu do czasu latam też na moto, lubię zwiedzać Bałkany oraz degustować trunki wszelakie Wink

Dawid


Załączone pliki Miniatury
   
[-] Post dafcable otrzymał 5 Lubię to od:
  • mimo12, Paweł Walkiewicz, schmeichel, Sloma, Łuka$z
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Witaj na forum. Zgadzam się z twoim stwierdzeniem, że prostota jest piękna i tak trzymaj. Korzeń prezentuje się wyśmienicie. Sam chętnie bym takiego znalazł:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: dafcable
#43
Faktycznie korzeń robi robotę Smile załóż wątek w prezentacjach zbiornikówSmile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: dafcable
#44
Tak jak Tobie mówiłem zbiornik mega fajny. Biorąc pod uwagę że to początki profesjonalnej akwarystyki to szacun men Rotfl
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: dafcable
#45
(06-02-2023, 22:53 PM)Sloma napisał(a): Tak jak Tobie mówiłem zbiornik mega fajny. Biorąc pod uwagę że to początki profesjonalnej akwarystyki to szacun men [Obrazek: rotfl.gif]

Nono, doradziłeś i mam!
Wyszedł z tego trochę taki mały "tribute" dla mojego ojca, który 40 lat temu miał skalary w niedużym akwarium w bloku. Szkoda, że już nie mogę mu się pochwalić...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: HOLSON
#46
Witaj i tak jak inni zapraszam do wrzucenia akwarium do Prezentacji, bo szkoda, żeby taki zbiornik umknął w tym wątku Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Cześć, jestem tu nowa i akwarystką też jestem świeżą? 10 lutego zalałam baniak 70 L. Mam w nim parkę dorosłych Barwniaków Czerwonobrzuchych, 2 młodziutkie zbrojniki, 10 Danio Pręgowanych i 10 Fantomów. Barwniaki właśnie mi się wytarły, to już drugie podejście ( przy pierwszym zjadły ikrę bo byłam trochę zbyt ciekawska). Chciałabym dowiedzieć się jaki mam dokładnie gatunek tych Barwniaków. Czy ktoś z Was drodzy miłośnicy pielęgnic mógł fachowo rzucić okiem i mi pomóc w identyfikacji?


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
(21-03-2023, 11:25 AM)angela.radzisz napisał(a): Cześć, jestem tu nowa i akwarystką też jestem świeżą? 10 lutego zalałam baniak 70 L. Mam w nim parkę dorosłych Barwniaków Czerwonobrzuchych, 2 młodziutkie zbrojniki, 10 Danio Pręgowanych i 10 Fantomów. Barwniaki właśnie mi się wytarły, to już drugie podejście ( przy pierwszym zjadły ikrę bo byłam trochę zbyt ciekawska). Chciałabym dowiedzieć się jaki mam dokładnie gatunek tych Barwniaków. Czy ktoś z Was drodzy miłośnicy pielęgnic mógł fachowo rzucić okiem i mi pomóc w identyfikacji?
Witamy na forum!

Barwniaki, które posiadasz to najpewniej Pelvicachromis pulcher, czyli hodowlana forma barwniaka czerwonobrzuchego. Na przyszłość do identyfikacji polecam korzystać z działu Identyfikacja Smile

Swoją drogą, pomyśl o dorzuceniu drobnego piasku w akwarium, np. zrobieniu "plaży" na środku - barwniaki ci za to podziękują.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
To hodowlana forma Pelvicachromis pulcher na 100%, czyli barwniaki czerwonobrzuche zgodnie z tym co napisałaś. Zrób dla nich plażę z piachem, Pelvicachromis muszą mieć miejsce do kopania.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Kłaniam się Wszystkim pielęgnującym pasję do pielęgnicowatych : Heart [Obrazek: haha.gif] Heart

Amelia z Mazowsza, fanka południowoamerykańskich akar i pielęgniczek, baniaczki 60 i 300 l

Serdecznie pozdrawiam.
[-] Post Amelka otrzymał 3 Lubię to od:
  • Goran, mimo12, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości