• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4]

#11
Hej,

Chyba się pomyliłeś i zamiast 200x napisałeś 200+ Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Witam
Mam na imię Tomek, pochodzę ze Stalowej Woli.
Po parunastu latach przerwy postanowiłem wrócić do akwarystyki, do moich ulubionych pielęgniczek. Okazało się, że forum Apisto.pl leży i kwiczy, więc pojawiłem się tutaj mając nadzieję na odświeżenie i poszerzenie wiedzy. Pielęgniczki jakie miałem to ramirezki, borelki oraz makmasterki, choć wszystkie one to ciekawe ryby chciałbym spróbować czegoś nowego.
Z innych pasji to przede wszystkim kaktusy. Tak, to one lata temu z uwagi na mniejszą obsługowość wygrały z akwarystyką. Poza tym piwowarstwo domowe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Hejka. Smile

Mamy to sporo osób z Apisto.pl, wiec zobaczysz pewnie znane nicki.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Siemka fajnie spotkać tu kogoś zza miedzy Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Siemanko!
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Cześć,
Nazywam się Daniel. Mieszkam niedaleko na południe od Krakowa w małej wiosce Bęczarka. Jako dziecko posiadałem przez wiele lat akwarium. Była to oczywiście akwarystyka bez większej świadomości i z wieloma błędami ale sentyment pozostał i powiedziałem sobie że gdy tylko warunki na to pozwolą kiedyś do tego wrócę. Ten czas nastał i od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem 215l akwarium. Moim początkowym założeniem było założyć akwarium w miarę oddające naturalne warunki oraz posiadanie skalarów. Generalnie mocno inspiruje mnie biotop czarnych wód. Niechciałem od razu startować ze zbyt dużym akwarium jednocześnie już żałuję, że nie pokusiłem się o coś większego szczególnie pod kątem skalarów Smile W ciągu tych dwóch miesięcy już dwa razy miałem narybek pięlęgniczek kakadu, niestety nic się nie ostało i ku mojemu zdziwieniu okazało się że głównym sprawcą jest samiec. 

Obecna obsada:
4x młode Skalary 
9x Rhodostomus
3x Pilęgniczki Kakau w układzie 2 + 1
3x Zbrojniki niebieskie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Cześć @daanielsu i zapraszam do pokazania Twojego akwarium w dziale Prezentacje. Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Cześć, jestem Adrian ze Szczecina, 
swoją przygodę z akwarium zacząłem 2 lata temu. Co prawda jeszcze nie mam żadnych pielęgniczek, ale przymierzam się do Ramirezek w ciągu najbliższych dni, stąd moja obecność tutaj
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Witam wszystkich.

Jestem szczęśliwym posiadaczem nowego akwarium od 15.01 Smile Przygotuje je pod pielęgniczki. 
Jestem z obrzeży Stalowej Woli.

Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Czołem, na imie mam Sebastian i po wielu latach przerwy wracam do akwarystyki. Od dwudziestu lat mieszkam w Berlinie a przywiało mnie tu z Gdańska.
Przed miesiącem zalałem woda z osmozy 180-litrowe akwarium i w zasadzie wszystko przebiega książkowo. Jedynym problemem są okrzemki. Bardzo wysoka zawartość krzemu w berlińskiej wodzie wydaje się być przyczyna zakwitu.
Od tygodnia dolewam codziennie torfiarki z armaty, która zbudowałem dzięki znalezionym na tym forum pomysłom.
Stoję trochę w rozkroku miedzy CA a SA i szczerze mówiąc kierunek będzie uwarunkowany tym, co uda sie kupić.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i mam nadzieje włączyć sie aktywnie w wasze grono.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości