• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Witamy z powrotem!

Ja bym poprosił jeszcze instrukcję jak działa przycisk CYTUJ

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Przycisk "Cytuj" zaznacza, które posty będą zacytowane w odpowiedzi.
Jak już wybierzesz posty do zacytowania (w sensie oznaczysz przynajmniej jeden post), to przy polu odpowiedzi pojawiają się guzioły "Zacytuj te posty teraz" oraz "odznacz je".

Adekwatnie do opisów:
- pierwszy guzioł wstawia cytaty wszystkich postów w miejscu, gdzie aktualnie jest kursor:
(17-11-2021, 20:52 PM)Goran napisał(a): Ja bym poprosił jeszcze instrukcję jak działa przycisk CYTUJ
oraz czyści zaznaczenie po wstawieniu (czyli guzioły znikają)

- drugi tylko "odznacza" Twoje wybory i można zaznaczać od nowa.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(17-11-2021, 20:26 PM)macioch napisał(a): Nie wiem czy by szło takie coś zrobić i czy to jest robota na 5 minut, 5 dni czy 5 tygodni ale super byłoby jakby szło podczas pisania posta przerzucać strony tematu

W teorii taka funkcjonalność niby jest, ale nie jest aż tak trywialna. Pole edytora ma funkcję zapamiętywania wersji roboczej - jeśli coś się stanie z przeglądarką np. (zbiesi się, komputer Ci skreszuje, czy samolot Ci na chatę spadnie i prąd odetnie), to wchodząc za jakiś czas ponownie do tego wewontku system wyświetli Ci info, że jest zapamiętana wersja robocza i czy chcesz ją wczytać.
Przy czym trochę słabo to działa jeśli korzystasz tylko z guziołków "cofnij"... No i nie wiem, czy wspiera toto edytory na mobilach.

Jest też jeszcze jedna możliwość - podsystem przewijania stron w oparciu o technologię AJAX, który w założeniach miałby właśnie umożliwiać zmiany tylko tych elementów stron, które tej zmiany wymagają (czyli przechodząc np. między stronami wątku zmienia się tylko treść samych postów, a nagłówek, stopka i pole szybkiej edycji nie ulegają zmianom/wczytywaniu na nowo. To by dało możliwość o którą pytasz. No i tak to miało działać, ale żeby to uzyskać trzeba odpowiednio otagować całą konstrukcję templejtów strony, a dokumentacja tego dodatku jest ciut słaba, przez co nie do końca wiem, jak to prawidłowo ogarnąć.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(18-11-2021, 11:13 AM)Martinezio napisał(a): Przy czym trochę słabo to działa jeśli korzystasz tylko z guziołków "cofnij"... No i nie wiem, czy wspiera toto edytory na mobilach.

Działa to u mnie na mobilnej przeglądarce chrome. Już kilka razy po tym, jak wyszedłem z karty i po powrocie strona się odświeżyła, to miałem sytuację, że wpisany tekst znikał, ale pojawiało się okno z pytaniem, czy przywrócić.

Cytowanie działa dziwnie. Jeśli w jednym temacie kliknę cytuj, ale zrezygnuję i nie dam wstaw do posta, potem przejdę do innego wątku, i wtedy będę chciał coś zacytować, to nadal jest to w pamięci i wstawia oba cytaty do posta.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Super dzięki za instrukcję. Nie zauważyłem wcześniej tych guziołów na dole,)
A to cytowanie wybranych fragmentów postów a nie całości ostatecznie nie działa ?
To by była fajna opcja, bo mnie osobiście denerwuje kasowanie jakiejś części, przynajmniej na mobilu trudno się to robi.
A może dało by się, żeby cytowany post w trakcie pisania odpowiedzi wyglądał jak w oryginale, bez tych wszystkich [quote] itp.
A.... I jeszcze bardziej denerwuje mnie, jak ktoś cytuję długi elaborat, tylko po to, żeby dopisać jedno zdanie odpowiedzi Smile Undecided

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zapisywanie mi już 2 razy uratowało posta choć nie wiem kiedy i jak ono działa. Mi chodzi o to że temat ma np 5 stron postów i pisze posta to mote przewijać posty z 5 strony ale nie mogę przełączyć na 4,3,1... żeby nie załadowało strony od nowa a tym samym nie wyczyściło pola w którym piszę post.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Niestety, cytowanie selektywne nie działa :/ Wiem, że była taka opcja i jest wtyczka do tego, ale ona źle działa z nową wersją skryptu forum, a ja nie mam siły szukać, co jest nie tak Wink Sorry.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(18-11-2021, 20:59 PM)macioch napisał(a): Zapisywanie mi już 2 razy uratowało posta choć nie wiem kiedy i jak ono działa. Mi chodzi o to że temat ma np 5 stron postów i pisze posta to mote przewijać posty z 5 strony ale nie mogę przełączyć na 4,3,1... żeby nie załadowało strony od nowa a tym samym nie wyczyściło pola w którym piszę post.

Macioch, odpisuj w jednej zakładce, a w drugiej przeglądaj wątek. Proste rozwiązanie. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Łubu dubu po mapie Smile
Niby sprawdzałem, ale nie do końca...
Jak szybko sprawdzić skąd ktoś jest jeśli nie wpisał miejsca nadawania A tylko zaznaczył się na mapie ?
Nie widzę wyszukiwania na mapie, A w profilu też nie ma przekierowania do mapy. Przydało by się to głównie przy ogłoszeniach matrymonialnych, żeby nie zawracać głowy ogłoszeniodawcy jak zapomni dopisać skąd jest Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(19-11-2021, 18:59 PM)Goran napisał(a): Łubu dubu po mapie Smile
Niby sprawdzałem, ale nie do końca...
Jak szybko sprawdzić skąd ktoś jest jeśli nie wpisał miejsca nadawania A tylko zaznaczył się na mapie ?
Nie widzę wyszukiwania na mapie, A w profilu też nie ma przekierowania do mapy. Przydało by się to głównie przy ogłoszeniach matrymonialnych, żeby nie zawracać głowy ogłoszeniodawcy jak zapomni dopisać skąd jest Smile

Trochę trwało, ale finalnie chyba się udało wdrożyć wyszukiwajkę na mapie Smile
Prawy górny narożnik mapy - lupka. Klikamy, zaczynami pisać i powinna pojawić się pod spodem lista userów zawierających wpisany ciąg znaków. Klikamy na właściwego usera, który nas interesi i mapa przenosi zoom i lokalizację do konkretnego znacznika (tam w tle jest jeszcze takie czerwone kółko, ale przez to, że znacznik jest jakoś dziwnie ułożony względem punktu, to te kółko jest słabo widoczne Wink

Mam nadzieję, że się przyda komuś ta wyszukiwajka Smile Miłej zabawy!
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
[-] Post Martinezio otrzymał 1 polubień od:
  • Goran
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: piotrK
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości