• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwaria 40 x 40 x 30 cm

#1
Witam.
Zrobiłem sobie przerwę od akwarystyki, ale niestety to wraca Tongue Jak inne używki, tak akwarystyka nie daje spokoju i wierci gdzieś z tyłu głowy ta jedyna myśl - a może by tak znieść choć jeden zbiorniczek ze stryszku i zalać wodą? Smile
Przygoda z akwarystyką zakończyła się (chyba w 2016 roku) na krewetkach słodkowodnych. Mam w związku z tym akwaria o wymiarach 40 x 40 x 30 cm, co daje ok. 48 litrów. Czy w akwarium o takich wymiarach można trzymać rybki typu Eremnopyge lub Gibbiceps lub Gephyra lub Diplotaenia? Fajnie jakby harem 1+2 żył bez większych sprzeczek. Sądzę jednak, że długość akwarium może być problemem. Ewentualnie można trzymać ww. w parach? Miałem kiedyś Ramirezki, ale nie potrafiłem dobrać pary i były z nimi problemy :/ 
Czy filtr typu Tetra EX 800 można zastosować w takim zbiorniku? Oczywiście byłby przykręcony o połowę na wylocie, aby nie robił wirówki Smile Pytam o taki duży, gdyż, o ile zainteresowanie akwarium mi nie przejdzie, to zapewne stanie w domu akwarium 80 (lub 90) x 40 x 40 przeznaczone pod rośliny. Rzeczone akwarium stanie, kiedy córka podrośnie i będzie już bezpiecznie Smile Obecnie maluch ma 10 miesięcy i zaczyna już wstawać przy meblach Smile Wiecie, rozumiecie ....
Jeśli wymiar akwarium będzie nieodpowiedni, to pomyślę o krewetkach Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Diplo to chyba już teraz nie dostaniesz. Sad

Dla borellii/trifasciata/pucalpaensis baniak wydaje się okej, gibbicepsy w sumie utrzymywałem w 50x30, czyli nawet ciut mniejszym dnie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(10-10-2021, 20:19 PM)Ruki napisał(a): Dla borellii/trifasciata/pucalpaensis baniak wydaje się okej, gibbicepsy w sumie utrzymywałem w 50x30, czyli nawet ciut mniejszym dnie.

Nie znam się ani trochę na apisto ale się wypowiem .RotflRoznica miedzy 1500cm2 a 1600cm2 to żadna różnica.Różnica między 40 a 50cm jest zdecydowanie wieksza.

50x30 uznałbym np za absolutne minimum dla P. roloffi. W 40x40 bym się trochę cykał.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dla ryb żadna różnica, bo nie mają miarki. Więc czy to będzie 40x40 czy 50x30 nie gra roli. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Roloffi by się akurat nie zabiły nawet w kostce 30x30cm prawdopodobnie Tongue. Mam dziką parę Apistogrammoides pucallpaensis po paru tarłach- są całkiem zgodne, jak jesteś chętny to daj znać, muszę zwolnić baniak Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dzięki za podpowiedzi Smile
Parka gibbicepsów bardzo pasowałaby mi Smile Ciekawe czy, kiedy będę szukał, będą dostępne Smile
Interesując się kiedyś akwarystyką marzyłem o A. linkei. Też chyba powinny dać radę w takim akwarium, ale z dostępnością jest masakra :/

@Papja Jeśli zdecyduję się na 100% na pielęgniczki to odezwę się, bo, widząc podpis, wnioskuję, że masz sporą rotację zbiornikach Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Gibbiceps WF ma w tym momencie Mpaw, obydwie płcie Wink.
U mnie rosną Apistogramma caetei czyste, jeżeli lubisz szare apiściaki takie jak linkei Tongue. Ja mam podział na ryby które mam non-stop i nie mam planuje się ich wyzbywać, bo wiem że jak się ich pozbędę to zginą w Polsce, oraz na takie nad którymi pracuje w danym momencie bo mnie zaciekawiły z jakiegoś powodu- rotują tylko gatunki z drugiej kategorii Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Podloczę,czy akwarium dno 55x27 jakie parka pielegniczek moze być. Oczywiście poza kakadu.czy wiejta .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(02-11-2021, 21:47 PM)TYGRYS napisał(a): Podloczę,czy akwarium dno 55x27 jakie parka pielegniczek moze być. Oczywiście poza kakadu.czy wiejta .

@TYGRYS , przy tak wąskim akwarium nie poszalejesz. Borellki, trifasciaty, może gibbicepsy czy pucallpaensis.

Jaką wodę możesz zapewnić?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Woda czysta ro3 75dgp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości