• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hypselecara temporalis

#1
Witam. Znowu ja z pytaniem , czym więcej baniaków i ryb , tym więcej pytań. Moje czekoladki już 5 raz podchodzą do tarła , ikra złożona ,zapłodniona , po czym znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Myślałem że to moje kiryśniki załatwiają tą sprawę po cichu , ale wczoraj pilnowałem. Okazało się że to samiec czekoladowych zjada ikrę , odganiając przy tym samicę. Teraz takie pytanko. Zostawić jeszcze przy następnym tarle czy wyciągać kamień z ikrą i przekładać do tarliskowego. Nadmieniam że samiec ma około 20 cm , samica odpowiednio mniejsza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Niestety, czasem trafiają się takie osobniki wśród pilęgnic, któtre prowokują tarło żeby nażreć się kawioru. Często robią tak osobniki które są sztucznie odchowane przez akwarystów a nie przez rodziców. Odbierając parze ikrę doczekasz się młodych, ale będziesz pogłębiał problem. Szczególnie widoczny jest on u sklepowych skalarów i skośnopręgich, gdzie pary przez wiele tareł pożerają ikrę lub nie potrafią się nią zajmować. Niektóre nigdy się tego nie nauczą.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(26-09-2021, 19:57 PM)dzikakuna napisał(a): Niestety, czasem trafiają się takie osobniki wśród pilęgnic, któtre prowokują tarło żeby nażreć się kawioru. Często robią tak osobniki które są sztucznie odchowane przez akwarystów a nie przez rodziców. Odbierając parze ikrę doczekasz się młodych, ale będziesz pogłębiał problem. Szczególnie widoczny jest on u sklepowych skalarów i skośnopręgich, gdzie pary przez wiele tareł pożerają ikrę lub nie potrafią się nią zajmować. Niektóre nigdy się tego nie nauczą.


To teraz już wiem dlaczego moje skalary nigdy nie odchowały młodych :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No cóż. Pozostaje poczekać , może im się odmieni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości