• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Andinoacara latifrons "San Cipriano"

#1
Jak sama nazwa tematu wskazuje jest to latifrons z Kolumbii, San Cipriano. Bardzo piękne ryby, wyglądające niesamowicie już w workach. Niestety, jak to z rybami z rodzaju Andinoacara, ciężko ująć ich piękno na zdjęciach. W każdym razie, jeżeli tak jak na zdjęciach wyglądają ryby na dzień po wpuszczeniu, po naprawdę długiej podróży to można sobie wyobrazić jak wyglądają normalnie Wink.

Jeżeli chodzi o hodowlę- taki większy pulcher. Podobno pary są bardzo zgodne, woda ma być mokra i tyle. Metrowe akwarium na dobraną parę, pomimo że to kawał ryby, będzie ok z powodu ich usposobienia z tego co się dowiedziałem. Ja planuję po kwarantannie je hodować razem z większymi pielęgnicami- Heros, Pterophyllum i ziemiojady (póki co dołączyły do akwarium tarliskowo/kwarantannowego do G. sp. "Jatapu", bo nie spodziewałem się że będą zbyt wielkie na przygotowaną kwarantannę Tongue), nie przewiduję problemów z łączeniem.

   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piękne!!!
To wf czy już któreś pokolenie w akwarium?

Skąd zdobywasz takie "zapomniane" gatunki przynajmniej takie są w mojej ocenie. Powstałej po tym jak wertowałem internet planując obsadę swojego przyszłego zbiornika i porównując z ofertą lokalnych sklepów akwarystycznych.

Przywiozłeś z WAC? Jeżeli tak to też muszę się kiedyś wybrać

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wyglądały świetnie już w workach, a co dopiero w akwarium. Masz w tym pokoju dostęp światła słonecznego? Wtedy na pewno będą wyglądały bosko.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jako biedny student i to z Polski, żeby zdobyć gatunki niedostępne z komercyjnych importów muszę się opierać na tym co przywiozą i namnożą znajomi którzy mają możliwość osobiście jechać do takiej Kolumbii Rotfl. Ale nie narzekam, liczba pozytywnie zakręconych osób jakie udało mi się dzięki temu poznać i ostatecznie wypić to przysłowiowe piwo to wspaniała sprawa Wink

Te latifrons mam od znajomego z Francji, Erika, moje to są F1 po rybach które osobiście odłowił i tak, przywiezione przy okazji WAC. Patrząc na wielkość ryb i ich naprawdę dobrą formę myślę że tarło to kwestia paru tygodni Wink

Kobuz, pójdą docelowo, jak w końcu zaleję te dwa akwaria 145x50x50cm do tego na które pada światło słoneczne z dwóch stron Big Grin. Tak najlepiej wyglądają ryby bogate w kolory strukturalne- oświetlone słońcem.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Czy tylko mnie nie dziwi, że papja ma akwarium tarliskowo-kwarantannowe xD ?
Ryby cud, miód. Ciekawe jak będą wyglądać za kilka tygodni.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Sensej, WAC rządzi się swoimi prawami i ryby potrafią się w workach rozmnożyć. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
To prawda, samice Epiplatys infrafasciatus zenkeri złożyły mi ikrę w workach Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Piękne są... Jeżeli jeszcze do tego spokojne, to już rewelacja Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ale mają kolory piękne ryby

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Przepieeeękne!
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości