• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [250l] Towarzyskie, w tym Pelvicachromis subocellatus i może coś jeszcze?

#11
Mało które piękniczki czy goodeidy w takich warunkach oświetleniowych pływają. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Dlatego nic bym do tego nie wpuścił , ale liczy się zielsko bez"glonów" Big Grin
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(21-09-2021, 19:14 PM)Ruki napisał(a): Mało które piękniczki czy goodeidy w takich warunkach oświetleniowych pływają. Big Grin
A czy Heinz Büscher nie zrobił kiedyś pomiarów natężenia światła w j. Tanganika, które pokazały, że w akwariach fizycznie niemożliwe byłoby odtworzenie takiej ilości luksów? Niestety nie pamiętam dokładnych danych.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(21-09-2021, 19:35 PM)piotrK napisał(a):
(21-09-2021, 19:14 PM)Ruki napisał(a): Mało które piękniczki czy goodeidy w takich warunkach oświetleniowych pływają. Big Grin
A czy Heinz Büscher nie zrobił kiedyś pomiarów natężenia światła w j. Tanganika, które pokazały, że w akwariach fizycznie niemożliwe byłoby odtworzenie takiej ilości luksów? Niestety nie pamiętam dokładnych danych.

Piotrze jak byś czasami znalazł to chętnie się temu przyjrzę Smile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ciężko będzie, bo to niepublikowana prelekcja, ale poszukam Wink

Z tego co się dowiedziałem to była wartość 30 000 luksów, a więc zupełnie kosmiczna względem tego co mogą typowe lampy akwariowe. W skrócie myślę, że natężenie światła ma najmniejsze znaczenie w tym czy akwaria roślinne nadają się dla ryb. Prędzej ich chemiczna stabilność (a raczej jej brak). Ale tu się nie wypowiadam bo ja na chemii znam się jak świnia na gwiazdach.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(21-09-2021, 20:59 PM)piotrK napisał(a): Ciężko będzie, bo to niepublikowana prelekcja, ale poszukam Wink

Z tego co się dowiedziałem to była wartość 30 000 luksów, a więc zupełnie kosmiczna względem tego co mogą typowe lampy akwariowe. W skrócie myślę, że natężenie światła ma najmniejsze znaczenie w tym czy akwaria roślinne nadają się dla ryb. Prędzej ich chemiczna stabilność (a raczej jej brak). Ale tu się nie wypowiadam bo ja na chemii znam się jak świnia na gwiazdach.

Piotrze pytanie brzmi inne może to czepialstwo ale te 30000lx na haka powierzcnie , mówię to bo to moja branża i dlatego się zastanawiam
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Z tym baniakiem jest jak z żoną mojego kumpla. Na oko super, ładna, zgrabna... dopóki się nie odezwie i nie opowie co robi i co zrobiła, zeby tak wyglądać. Dzieci i mąż żyją i wyglądają na zdrowe, mimo, że chowane na kanapkach , pizzy i maku.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(21-09-2021, 23:25 PM)Goran napisał(a): Z tym baniakiem jest jak z żoną mojego kumpla. Na oko super, ładna, zgrabna... dopóki się nie odezwie i nie opowie co robi i co zrobiła, zeby tak wyglądać. Dzieci i mąż żyją i wyglądają na zdrowe, mimo, że chowane na kanapkach , pizzy i maku.
RotflRotfl
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości