• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [250l] Towarzyskie, w tym Pelvicachromis subocellatus i może coś jeszcze?

#1
Cześć, napisałem dłuuuugiego posta ze szczegółami, chciałem dodać zdjęcie i błąd, tekst cały skasowany Wink Więc teraz będzie w skrócie bez długich epopei, być może na plus dla Was Wink

Posiadam towarzyski zbiornik 100x50x50, w skrócie parametry to temp. 25'C, pH 6,8, twardości obie w granicach 8-12d, CO2, nawozy i podmiany 50% co tydzień.

Obsada to:
- 4szt. Skalary wybrane z mixa
- 12szt. Kirysków panda
- 13szt. Zwinników czerwonoustych (po dwóch latach tyle się ostało)
- 16szt. Brzanek titteya
- młoda parka Pelvicachromis subocellatus
- 3szt. samic Gurami moizakowych - na wydanie, więc ich nie liczę

No jest to totalny mix z różnych regionów świata, ale jest spokojnie i raczej podobnie jeśli chodzi o parametry. Wyczytałem już u Was, że o takich wymiarach dna spokojnie mogą być 2-3 parki tych konkretnych barwniaków, ale mając na uwadze resztę obsady, to obstawiałbym, że maksymalnie mógłbym dodać jeszcze jedną parkę.
Ale może jednak można coś dodać innego, nawet z innego regionu świata, jakieś pielęgniczki? Zalezy mi na tym, żeby to były dość odważne ryby, pokazujące się na tej plaży. Może być coś większego, ale mniejsze również typu Apisto. Głównie najważniejszym celem jest dobro obsady, więc nic na siłę.

Obecna parka Pelvicachromis ma za sobą dwa tarła, zajmują przy tym rewir 1/3 długości i wysokości akwarium. Poza tarłem kompletnie łagodne ryby.[Obrazek: c840043081eab8982495d1e0059f2b13.jpg][Obrazek: f9e8c440bc43bd5ca31077414cc26075.jpg]

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja bym już nie dokładał nic z pielęgnic.
Generalnie gazowanie przy tych rybach nie jest zbyt dobrym pomysłem.
Skalary i zwinniki strasznie blade. Zdjęcia świeżo po podmianie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dokładnie, więcej miejsca dla pielęgnic nie ma. Do tego lubią skakać z odkrytych akwariów. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
@mimo12 tak na prawdę to 3 rzeczy się na to złożyły, robiłem remanent z roślinami, podmiana i akurat to już było po zgaszeniu światła i po pół godzinie ponownie zapalone tylko do zdjęcia. Dlatego wszystko pochowane i blade Wink Tak to ładnie śmigają i są wybarwione. Tu np. skalarek i barwniaki (zdjęcia z przed miesiąca bodajże).

CO2 leci delikatnie, to nie jest HT, ustawiane na indykator.
Gurami dziś wybywa. Czyli mówicie, że lepiej nic nie dokładać? No dobrze, niech będzie i tak.[Obrazek: 2ebc1601533b184b6a809088a9d0e602.jpg][Obrazek: 4ac774d9ea3fa00b15cd71af6c918b49.jpg]

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Niewielkie ilości co2 przy kh 8 i ph 6.8 to 40 ppm gazu , musiałem dlatego ryby wyglądają jak wyglądają, rosliny te co posiadasz tego nie potrzebują
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
@barttsw sławetną tabelką się posługujesz? Daj spokój, bujdy na resorach. W wielu miejscach obaloną tą zależność KH do pH. Poprzednio miałem roślinniaka HT, pH 6,5 a KH 12. Według tabelki 121ppm CO2. Indykator zielony, nawet nie jasno zielony, a gdzie do żółtego. Ryby, krewetki, rączki cpo - wszystko żyło i miało się dobrze i też puszczany gaz był 24h.

Nie chcę się wymądrzać, ale ta tabelka na prawdę nie ma sensu.

A wygląd ryb opisałem wcześniej. Zwinniki przed chwilą uchwycone telefonem wyglądają tak (zdjęcie)..

A z pierwszego postu wierz mi bądź nie, było jak pisałem wcześniej. Po 23 to już dawno jest po zgaszeniu, więc nic dziwnego, że przy chwilowym zapaleniu światła tak ryby wyglądają..[Obrazek: 6d288f2ae4261771d103db96f9763cc8.jpg][Obrazek: 1893d017152081c02a0aa4b0fd7e9967.jpg]

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
To bardzo ładne akwarium, ale niezbyt nadaje się do hodowli kręgowców Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No cóż, w takim razie przejdę na ślimaki

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie ma co przewracać oczami, niestety akwarium w stylu Nature nie nadają się dla większości ryb. Wynika to z dawkowania dwutlenku węgla, nadmiernego oświetlenia, braku odpowiedniego urozmaicenia dna, parametrów wody pod rośliny. Ryby są takimi stworzeniami, że oczywiście dopasują się do innych parametrów, dopóki tylko nie są letalne i umożliwią im przeżycie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(21-09-2021, 18:41 PM)Ruki napisał(a): Nie ma co przewracać oczami, niestety akwarium w stylu Nature nie nadają się dla większości ryb. Wynika to z dawkowania dwutlenku węgla, nadmiernego oświetlenia, braku odpowiedniego urozmaicenia dna, parametrów wody pod rośliny. Ryby są takimi stworzeniami, że oczywiście dopasują się do innych parametrów, dopóki tylko nie są letalne i umożliwią im przeżycie.
Łukasz
Nawet bym zyworodek nie wpuścił do takiego zbiornika : ( kiedyś sam miałem tego typu akwarium i wiem jak się ryby zachowywały
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości