• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma kullanderi

#21
Wracając do tematu samych kullanderi...Tongue, filmik przedstawiający samca podczas patrolowania swojego terytorium. Widać wyraźnie jak odważna i pewna siebie jest to ryba. 

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
No tak, tylko, że tak jak paucisquamis i mendezi też są problematyczne, tak nie trzeba w ich przypadku jechać z pH powyżej 6.0 jak u barlowi żeby uzyskać samice w sensownej ilości Big Grin. Zauważyłem, że większość gatunków Apistogramma jest bardziej zależna od temperatury, niż od pH, jeżeli chodzi o rozkład płci i tak długo nawet jak mamy kwaśniejszą wodę, ale niezbyt ciepłą otrzymamy w miarę znośny rozkład płci. Jednakże są takie gatunki jak barlowi, gdzie trzeba uważać i na to i na to, bo zarówno wyższa temperatura jak i niższe pH bardzo łatwo przeważa szalę o większości/samych samcach.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(06-10-2021, 16:17 PM)Macraei napisał(a): Wracając do tematu samych kullanderi...Tongue, filmik przedstawiający samca podczas patrolowania swojego terytorium. Widać wyraźnie jak odważna i pewna siebie jest to ryba. 


Chyba największe wrażenie u tych ryb robią te aksamitnie czarne płetwy. Żadne Apisto tego nie mają. Poza tym ciekawym czy to gatunek o największej głowie w rodzaju (tj. stosunku długości głowy do reszty ciała). Bo mają na prawdę solidne łby Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(06-10-2021, 20:08 PM)piotrK napisał(a): Chyba największe wrażenie u tych ryb robią te aksamitnie czarne płetwy. Żadne Apisto tego nie mają. Poza tym ciekawym czy to gatunek o największej głowie w rodzaju (tj. stosunku długości głowy do reszty ciała). Bo mają na prawdę solidne łby Big Grin

Tego prawie wcale nie widać na zdjęciach, ani na filmiku, ale te płetwy nie są całkowicie czarne, tylko czarno-wiśniowo-fioletowe. Na żywo pięknie to wygląda. Co do głowy, to faktycznie jest ona spora i masywna i chyba to nadaje im wyglądu typowego dla większych gatunków pielęgnic.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Dzisiaj polowałem na fotki z tarła Apistogramma kullanderi ... niestety nie wiele udało mi się uzyskać Bezradny , ale za to samce pięknie pokazały się w mocniejszym oświetleniu i udało się uchwycić ich kolorystykę Hura
                       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
No, teraz to i mi te ryby zaimponowały. Smile Samiec fajną tą czerwień ma!
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Kurczę, a moje są tak płochliwe jak żadne inne apisto Sad, ale chyba też coś się kroi - wykopki już zrobione. Samica wielkości samców innych apisto, tak koło 7cm .
   
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Super są. Pierwsze apisto dla których kiedyś mógł bym zdradzić WA i zrezygnować z przesiadki na CA Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(09-10-2021, 21:49 PM)mpaw napisał(a): Kurczę, a moje są tak płochliwe jak żadne inne apisto Sad, ale chyba też coś się kroi - wykopki już zrobione. Samica wielkości samców innych apisto, tak koło 7cm .

Dziwne, że są tak płochliwe... Mysl U mnie właśnie są zaskakująco odważne, zupełnie jakby zdawały sobie sprawę ze swojej wielkości.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Mam podejrzenie, że tak jak wiele gatunków Apistogramma kullanderi mają więcej niż jeden fenotyp i my w Polsce mamy te ładniejsze- takie jak ten samiec z fotki z opisu gatunkowego. Bo trudno uwierzyć, że Azjaci znający wszystkie sztuczki fotograficzne, nie potrafiliby zrobić tym rybom dobrych zdjęć pokazujących ich kolorki Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości