• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Crenicichla chicha

#1
Zaczynam właśnie swoją przygodę z tym pięknym, bardzo rzadko spotykanym gatunkiem. Na razie jedynie co mogę o nich powiedzieć, to że są to bardzo delikatne ryby i na pewno bardzo wymagające w stosunku do jakości wody. Ryby są niesamowicie pięknie i bardzo fajne w zachowaniu. Więcej dopiero za jakiś czas, gdy uda mi się je trochę poobserwować. 
                   
[-] Post Macraei otrzymał 1 polubień od:
  • Arlekin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piękne zdjęcia, jak zwykle. Z czego wynika obserwacja na temat ich wymagań? Mam nadzieję że nie miałeś strat?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ładne szczupaczki. Zawsze podobały mi sie kształty crenocichli. Powodzenia w hodowli.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(17-09-2021, 23:54 PM)piotrK napisał(a): Piękne zdjęcia, jak zwykle. Z czego wynika obserwacja na temat ich wymagań? Mam nadzieję że nie miałeś strat?

Po pierwsze samo miejsce ich występowania dużo mówi o ich wymaganiach co do jakości wody. Rio Papagaio w rejonie gdzie występują te ryby, to ekstremalnie czyste CW. Patrząc na filmiki z nad tej rzeki widać, że nie ma tam ani grama glonów co świadczy o tym, że poziom azotu jest tam bardzo niski. Dodatkowo woda jest bardzo dobrze natleniona. Na tym filmiku dobrze widać to o czym piszę:

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Chicha znacznie podrosły, pokazały też swoją prawdziwą naturę [Obrazek: rotfl.gif] , ale pomimo dużej agresji u tego gatunku, nadal są to dla mnie jedne z najfajniejszych ryb jakie do tej pory kiedykolwiek miałem [Obrazek: haha.gif]  Po dużej podmianie wody samiec Crenicichla chicha dziś wyraźnie pobudzony  [Obrazek: devil.gif]

                       
[-] Post Macraei otrzymał 19 Lubię to od:
  • adams2121, Arlekin, Astacus astacus, dzikakuna, em2, filas, Goran, Grzechu97, HOLSON, michal_kov, pako, Papja, piotrK, Ruki, sensej, stefan212020, tuptuś, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
piekny samiec, mialem kiedys niestety 2 samice. nie wiesz czy mozna gdzies dostac te ryby obecnie
edit.przepraszam jestem durniem ;d mialem Crenicichla proteus nie wiem jak moglem pomylic te ryb
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Kolory to on ma piękne, jak długi jest?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Szczena mi opadła jak zobaczyłem te foteczki [Obrazek: szok.gif] [Obrazek: oklasky.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mega!  Heart Heart
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(04-01-2022, 22:36 PM)-KUBA- napisał(a): Kolory to on ma piękne, jak długi jest?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Około 13-14 cm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości