• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zakładanie 96l Suche akwarium

#51
(28-09-2021, 15:31 PM)Papja napisał(a): Ten gatunek neona ugotuje się w temperaturach dla ramirezek Wink. Dla ramek tylko czerwony albo simulans.


Kurde, masz racje, zapomniałem o temperaturze więc zostaje biotopowo czerwony, bo simulans mi się nie podoba kompletnie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Nadszedł ten dzień, że przyszła mi paczka z Polski baniak już zalany rośliny posadzone, jutro będę składał belkę. BTW ogarnąłem, że nie mam nicku Suchy na forum ot wyjaśnienie skąd w tytule „Suche akwarium” tak wiem zdjęcie nie powala ale woda jeszcze mętna mimo płukania Wink
Podłoże to piach kwarcowy plus pod nim pod rośliny substrat terra z torfem Smile
Grzałka Eheim jagger 100w ustawiona na 28 stopni
Filtr Aquael FZN-3 wypełniony jeden kosz ceramika i włókniną, drugi gąbka plus włóknina
Startowałem na bakteriach Seachem stability

Póki co topie resztę korzeni i będę pokazywał co i jak się dzieje Smile

Parametry wody:
GH - 4
KH - 7
pH - 7.5
To źle że aż tak miękką mam w kranie?

EDIT : jakieś problemy z wrzuceniem zdjęcia mam…
EDIT2 : Udało się
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
[Obrazek: 085939a14413ead5935d96f4ee582b3f.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Rośliny, to jakieś całe dwie kryptororyny (tak to wygląda z góry)?
Na samym żwirze dałyby radę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
(18-10-2021, 08:43 AM)thaz napisał(a): Rośliny, to jakieś całe dwie kryptororyny (tak to wygląda z góry)?
Na samym żwirze dałyby radę Wink


Sporo więcej ale jest wsystko małe i woda jeszcze mętna, jak się już przyjmą (bo były z invitro) i będę wiedział co zostało to wypisze Smile I kryptokoryny żadnej w akwarium nie ma Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Dzisiaj polutowałem belkę, jutro muszę ogarnąć tylko kabel zasilający i już będzie świecić. Ale tylko 21W full spectrum bo nie zauważyłem, że nie dodałem do koszyka drivera na diody 6500K i 8500K… do 8 listopada powinien przyjść drugi i jeż będzie świeciło wszystko tak jak trzeba Big Grin w między czasie będę musiał pomyśleć o potencjometrze bo chyba przesadziłem z mocą 96l mam łącznie 35W 2780lm światła… Co daje prawie 29lm/litr. Zobaczymy jak to będzie Tongue[Obrazek: bc8455617d9120b59be92620747709f1.jpg]
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
[Obrazek: d3978f50a4af5f574e52e5b4d7d8eec9.jpg]
Tak wiem strasznie niebiesko/czerwono, ale działa tylko linia full spectrum bo czekam na drugi driver Wink rośliny już wszystkie posadzone, teraz tylko czekać aż podrosną, zatonie ostatni korzeń i parametry się ustabilizują. Wtedy będę wpuszczał powoli życie Big Grin Napewno będę chciał mieć P. axelrodi i M. ramirezi

Najprawdopodobniej w lutym będę w pl, wie ktoś gdzie dostanę M. ramirezi WF lub F1?

Jakieś propozycje zbrojników do akwa ze sporą ilością roślin? Co nie będą duże i nie będą przeszkadzać Ramirezkom?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Przy takim świetle musisz uważać na glony. Bez suplementacji roślin będzie problem. Chyba że możesz sterować mocą, wtedy ok. Zupełnie nieinwazyjne zbrojniki dla Ramirezek to otocinculusy. Byle nie affinis ale tych to ja chyba na oczy nie widziałem choć większość tak podpisują. Vittata chyba najlepiej sobie radzą w tych temperaturach (miałem 3 gatunki tego i vittatusy trwają lata w tych temperaturach więc chyba najodpowiedniejsze są).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
(20-10-2021, 22:06 PM)michal_kov napisał(a): Przy takim świetle musisz uważać na glony. Bez suplementacji roślin będzie problem. Chyba że możesz sterować mocą, wtedy ok. Zupełnie nieinwazyjne zbrojniki dla Ramirezek to otocinculusy. Byle nie affinis ale tych to ja chyba na oczy nie widziałem choć większość tak podpisują. Vittata chyba najlepiej sobie radzą w tych temperaturach (miałem 3 gatunki tego i vittatusy trwają lata w tych temperaturach więc chyba najodpowiedniejsze są).


Wiem, miałem też roślinniaki. Docelowo raczej zmniejszę moc właśnie potencjometrem, zobaczę jak się będą rośliny zachowywać. Co do suplementacji póki co mają substrat, później się zobaczy kiedy będzie potrzebne nawożenie Smile najwyżej obniżę moc światła na tyle żeby im starczyło to co ryby produkują ;P Zresztą też żadnych bardzo wymagających roślin tam nie ma Big Grin
Co do O. vittatus sprawdze

Sprawdziłem i okazuje się, że O. vittatus pasuje nawet biotopem do orinoco. Jedynie co to temperatura dla niego będzie za wysoka o pare stopni Tongue (podają niektóre źródła 26/27maks, na fishbase 25) ale z drugiej strony tak samo P. axelrodi powinien mieć troszkę chłodniej, więc myśle że będzie dobrze Big Grin lub zejdę z temperturą o stopień może 2 niżej i będzie wtedy kompromis pomiędzy M. ramirezi i resztą Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości