• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zakładanie 96l Suche akwarium

#11
(18-09-2021, 00:38 AM)mimo12 napisał(a): Ani skalary, ani Meeki w tym akwarium nie powinny się znaleźć.
Nannacara proponuję ze względu na to, że ich rozmiar pozwala na trzymanie ich w takim akwarium, a wyglądem choć trochę przypominają większe akary. Możnaby też próbować z Laetacara, ale moim zdaniem mogą mieć ciut za ciasno, jak podrosną.


Dobra, z tego wszystkiego zdecydowałem się na Andinoacara Pulcher EB bo najbardziej mi się z tego wszystkiego podoba, myśle, że do niej dojdą pandy, z eLek zrezygnuje chyba, może wpadną Otocniculus affinis i coś na wypełnienie, może tetry czarne?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(17-09-2021, 10:31 AM)barttsw napisał(a): Co Do pompy tu jest duży problem bo najmniejsza jest 1200 sterowalne ty potrzebujesz około 500l/h
Może na 1 czy 2 biegu dali by rady
Co do komina na rurkach Wolę się nie wypowiadać
Co do sumpa , jestem zakochany w tych filtracjach ale do 100l bym go nie robił


Komin z PCV podpatrzyłem i działa świetnie i bezpiecznie ale myśle jeszcze nad doklejeniem z tyłu na całej długości komina. Niestety nie wiem jak się za to zabrać i jak obliczyć wielkość komina :/ do morskiego miałem kupować obiegową eheima o wydajności 4000l/h ale widziałem też modele o wydajności 600 właśnie Smile Konkretniej model compacton.
Do tego myśle nad modelem compacton 600 lub 1000, jeśli chodzi o przepływ zawsze mogę go sterować zaworem i dobrać odpowiednio.
Opcja numer 2 zrezygnować z Sumpa i samego sumpa zrobić jako akwarium techniczne na dole a filtrację oprzeć o kaskadę fzn3 na drobnym siporaxie plus drobna gąbka na wierzch.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
W jakim budżecie planujesz sie zamknąćz filtracja? Dobrze rozumiem że że ten sump planujesz na przyszłość do innego akwa?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(18-09-2021, 11:59 AM)Janek napisał(a):
(17-09-2021, 10:31 AM)barttsw napisał(a): Co Do pompy tu jest duży problem bo najmniejsza jest 1200 sterowalne ty potrzebujesz około 500l/h
Może na 1 czy 2 biegu dali by rady
Co do komina na rurkach Wolę się nie wypowiadać
Co do sumpa , jestem zakochany w tych filtracjach ale do 100l bym go nie robił


Komin z PCV podpatrzyłem i działa świetnie i bezpiecznie ale myśle jeszcze nad doklejeniem z tyłu na całej długości komina. Niestety nie wiem jak się za to zabrać i jak obliczyć wielkość komina :/ do morskiego miałem kupować obiegową eheima o wydajności 4000l/h ale widziałem też modele o wydajności 600 właśnie Smile Konkretniej model compacton.
Do tego myśle nad modelem compacton 600 lub 1000, jeśli chodzi o przepływ zawsze mogę go sterować zaworem i dobrać odpowiednio.
Opcja numer 2 zrezygnować z Sumpa i samego sumpa zrobić jako akwarium techniczne na dole a filtrację oprzeć o kaskadę fzn3 na drobnym siporaxie plus drobna gąbka na wierzch.
Kolego nie te pompy one nie mają regulacji i są prodarzerne - zaworów nie dajemy na pompie ,od tego są pompy sterowalne
4000l/h do 100l ? @tuptus Patrz na to
Co do komina to jest tak.ile wyjdzie , zależy jaka hydraulika
Przy 100l.wystarczy kaskada
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(18-09-2021, 16:28 PM)macioch napisał(a): W jakim budżecie planujesz sie zamknąćz filtracja? Dobrze rozumiem że że ten sump planujesz na przyszłość do innego akwa?


Tak, jak kupię mieszkanie i postawie 600l to to akwarium będzie tak jak na początku zakładałem morskie, mała solniczka Wink co do budżetu hmm, powoli kompletuje. Nie mam górnej granicy ale też nie zamierzam przepłacać… Napewno nie chce mi się bawić w symulacje wschodów i zachodów dlatego zwykła lampa z włączaniem czasowym

(18-09-2021, 17:35 PM)barttsw napisał(a):
(18-09-2021, 11:59 AM)Janek napisał(a):
(17-09-2021, 10:31 AM)barttsw napisał(a): Co Do pompy tu jest duży problem bo najmniejsza jest 1200 sterowalne ty potrzebujesz około 500l/h
Może na 1 czy 2 biegu dali by rady
Co do komina na rurkach Wolę się nie wypowiadać
Co do sumpa , jestem zakochany w tych filtracjach ale do 100l bym go nie robił


Komin z PCV podpatrzyłem i działa świetnie i bezpiecznie ale myśle jeszcze nad doklejeniem z tyłu na całej długości komina. Niestety nie wiem jak się za to zabrać i jak obliczyć wielkość komina :/ do morskiego miałem kupować obiegową eheima o wydajności 4000l/h ale widziałem też modele o wydajności 600 właśnie Smile Konkretniej model compacton.
Do tego myśle nad modelem compacton 600 lub 1000, jeśli chodzi o przepływ zawsze mogę go sterować zaworem i dobrać odpowiednio.
Opcja numer 2 zrezygnować z Sumpa i samego sumpa zrobić jako akwarium techniczne na dole a filtrację oprzeć o kaskadę fzn3 na drobnym siporaxie plus drobna gąbka na wierzch.
Kolego nie te pompy one nie mają regulacji i są prodarzerne - zaworów nie dajemy na pompie ,od tego są pompy sterowalne
4000l/h do 100l ? @tuptus Patrz na to
Co do komina to jest tak.ile wyjdzie , zależy jaka hydraulika
Przy 100l.wystarczy kaskada


Ok, to zaproponuj pompę. 4000l/h do morskiego miało iść, tam jest potrzebny spory ruch wody dla korali
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(18-09-2021, 18:54 PM)Janek napisał(a):
(18-09-2021, 16:28 PM)macioch napisał(a): W jakim budżecie planujesz sie zamknąćz filtracja? Dobrze rozumiem że że ten sump planujesz na przyszłość do innego akwa?


Tak, jak kupię mieszkanie i postawie 600l to to akwarium będzie tak jak na początku zakładałem morskie, mała solniczka Wink co do budżetu hmm, powoli kompletuje. Nie mam górnej granicy ale też nie zamierzam przepłacać… Napewno nie chce mi się bawić w symulacje wschodów i zachodów dlatego zwykła lampa z włączaniem czasowym

(18-09-2021, 17:35 PM)barttsw napisał(a):
(18-09-2021, 11:59 AM)Janek napisał(a): Komin z PCV podpatrzyłem i działa świetnie i bezpiecznie ale myśle jeszcze nad doklejeniem z tyłu na całej długości komina. Niestety nie wiem jak się za to zabrać i jak obliczyć wielkość komina :/ do morskiego miałem kupować obiegową eheima o wydajności 4000l/h ale widziałem też modele o wydajności 600 właśnie Smile Konkretniej model compacton.
Do tego myśle nad modelem compacton 600 lub 1000, jeśli chodzi o przepływ zawsze mogę go sterować zaworem i dobrać odpowiednio.
Opcja numer 2 zrezygnować z Sumpa i samego sumpa zrobić jako akwarium techniczne na dole a filtrację oprzeć o kaskadę fzn3 na drobnym siporaxie plus drobna gąbka na wierzch.
Kolego nie te pompy one nie mają regulacji i są prodarzerne - zaworów nie dajemy na pompie ,od tego są pompy sterowalne
4000l/h do 100l ? @tuptus Patrz na to
Co do komina to jest tak.ile wyjdzie , zależy jaka hydraulika
Przy 100l.wystarczy kaskada


Ok, to zaproponuj pompę, 4000l/h do morskiego miało iść, tam jest potrzebny spory ruch wody dla korali

Kolego i tak musisz dać cylkulator/y pompa do 100l np jabeo lub aqua nowa 2000
Do tego cyrkulator jabeo/aquanowa 4000l/h
Wiem bo nie jeden morski postawiłem
Dużo zależy jakie koralowce będą np acropory wymagaj bardzo potężnej cyrkulacji , lps i miekasy o wiele mniejszej
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(18-09-2021, 18:59 PM)barttsw napisał(a):
(18-09-2021, 18:54 PM)Janek napisał(a):
(18-09-2021, 16:28 PM)macioch napisał(a): W jakim budżecie planujesz sie zamknąćz filtracja? Dobrze rozumiem że że ten sump planujesz na przyszłość do innego akwa?


Tak, jak kupię mieszkanie i postawie 600l to to akwarium będzie tak jak na początku zakładałem morskie, mała solniczka Wink co do budżetu hmm, powoli kompletuje. Nie mam górnej granicy ale też nie zamierzam przepłacać… Napewno nie chce mi się bawić w symulacje wschodów i zachodów dlatego zwykła lampa z włączaniem czasowym

(18-09-2021, 17:35 PM)barttsw napisał(a): Kolego nie te pompy one nie mają regulacji i są prodarzerne - zaworów nie dajemy na pompie ,od tego są pompy sterowalne
4000l/h do 100l ? @tuptus Patrz na to
Co do komina to jest tak.ile wyjdzie , zależy jaka hydraulika
Przy 100l.wystarczy kaskada


Ok, to zaproponuj pompę, 4000l/h do morskiego miało iść, tam jest potrzebny spory ruch wody dla korali

Kolego i tak musisz dać cylkulator/y pompa do 100l np jabeo lub aqua nowa 2000
Do tego cyrkulator jabeo/aquanowa 4000l/h
Wiem bo nie jeden morski postawiłem
Dużo zależy jakie koralowce będą np acropory wymagaj bardzo potężnej cyrkulacji , lps i miekasy o wiele mniejszej


Wiem, że cyrkulatory też są potrzebne. Te 2000 to do słodkowodnego proponujesz czy solniczki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Do solniczki do słodkiego 1200
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(18-09-2021, 19:59 PM)barttsw napisał(a): Do solniczki do słodkiego 1200


Coś konkretnego proponujesz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(18-09-2021, 21:05 PM)Janek napisał(a):
(18-09-2021, 19:59 PM)barttsw napisał(a): Do solniczki do słodkiego 1200


Coś konkretnego proponujesz?

Jabeo lub aquanova
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości