• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Strumień w Afryce

#11
(14-09-2021, 19:46 PM)roy72 napisał(a):
(14-09-2021, 19:32 PM)Goran napisał(a): .
Te z kwiaciarni mogą być?
Jak najbardziej mogą być z kwiaciarni, ja przed włożeniem do akwarium na wszelki wypadek zalewam na kilka minut wrzatkiem. Palma robelini,  ale też fajnie wygląda Washingtonia

Byłem dziś w kwiaciarni... I Pani powiedziała mi, że ona by tego do akwarium nie włożyła, bo mimo, że nie były traktowane żadnymi nablyszczaczami, to podobno po scieciu są wstawiane do wody z czymś tam ,żeby dłużej się trzymały i ładnie wyglądały.
No i się wystraszyłemSmile
A ty to wkładasz zielone, czy czekasz aż uschnie?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(15-09-2021, 13:44 PM)Goran napisał(a):
(14-09-2021, 19:46 PM)roy72 napisał(a):
(14-09-2021, 19:32 PM)Goran napisał(a): .
Te z kwiaciarni mogą być?
Jak najbardziej mogą być z kwiaciarni, ja przed włożeniem do akwarium na wszelki wypadek zalewam na kilka minut wrzatkiem. Palma robelini,  ale też fajnie wygląda Washingtonia

Byłem dziś w kwiaciarni... I Pani powiedziała mi, że ona by tego do akwarium nie włożyła, bo mimo, że nie były traktowane żadnymi nablyszczaczami, to podobno po scieciu są wstawiane do wody z czymś tam ,żeby dłużej się trzymały i ładnie wyglądały.
No i się wystraszyłemSmile
A ty to wkładasz zielone, czy czekasz aż uschnie?
Kupuję zielone,  zalewam 2-3 razy wrzatkiem na 15 minut i daję do akwarium. Jak kupowałem te co są w akwarium to w kwiaciarni powiedzieli  że super pomysł i też wezmą do  akwarium. Wiele osób szczególnie mających BW z Ameryki Południowej robi tak samo, nie spotkałem się jeszcze z sytuacją żeby w jakikolwiek sposób zaszkodziło to rybom.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Pracuje w branży kwiaciarnie, liście nie są niczym pryskane, fajnie wyglądają choć nie są zbyt trwałe, sam stosowałem robelini, Waszyngtonie, chico i tzw pietruchę. Robią klimat.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości