• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sposoby na odmulanie dna.

#11
obecnie w 500 mam dwa kubły Fluvala - 405 i 303 oraz wewnętrzną głowicę AquaClear PowerHead - we wszystkich filtrach stosuję samą gąbkę
niedługo zakładam jednak sumpa Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Jak myslicie da rade taka pompka cyrkulacyjna?http://allegro.pl/pompa-circulator-2000-...19724.html

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(24-04-2012, 10:57 AM)Vieja napisał(a): Jak myslicie da rade taka pompka cyrkulacyjna?http://allegro.pl/pompa-circulator-2000-...19724.html

Pewnie tak, ale ostatnio producent wycofuje ze sprzedaży akurat pompy o tej wydajności. Trafiła się wadliwa seria. Na dniach mają wypuścić nową, bez usterek. Najlepiej napisz do producenta. Z tego co wiem jest z nim bardzo dobry i szybki kontakt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Kurcze, zerknalem na temat z ciekawosci, ale napisze szczerze zdziwiony, Panowie, jak wyobrazacie sobie funkcjonowanie akwarium z duzymi rybami pielegnicowatymi, ktore jedza NIE MALO Smile i wydalaja jeszcze wiecej, bez odmulania dna standard - wezyk i do wiadra syf? Jakim cudem po tygodniu karmienia np. kilku sztuk duzych Vieja, na dnie chcecie utrzymac wzgledny lad? Przeciez tego "syfu" nagromadzi sie po miesiacu, w zakamarkach, z 1cm ( O maj gat !!! ) i bedzie to zywa wytwornia azotu Smile Nie wiem jaka filtracja to obroci( o biologiczna mi glownie chodzi). Prosze mi wyjasnic jak wam sie udaje utrzymac wzglednie dobry poziom Azotyny / -any, przy nie odmulaniu dna? Ja chetnie sie zastosuje, by rybkom zylo sie lepiej( nie stresowac ich machaniem rura w akwarium) Dzienki za info.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
dlatego najważniejsza jest odpowiednia cyrkulacja wody w akwarium, jak zamontujesz w takim akwarium deszczownię lub celowo stłumiony wylot z filtra to pewnie, że będą się Tobie kumulować syfki. Ja mam trzy wyloty z filtrów skierowane w tym samym kierunku, równolegle do tafli, tworzy się ruch wody, która "zawraca" na końcu akwarium i płynie przy dnie z powrotem do filtrów - taki ruch okrężny. Dodatkowo polecam karmić ryby pokarmem tonącym - pielęgnice same wzruszą zalegający miejscami syfek Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Witam jak rozwiązujecie sytuacje, mając świeże młode w miejscu gdzie znajduje się najwięcej syfu? Pozostaje tylko czekanie?
W trakcie zmian! :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Gdyby rodzicom przeszkadzał ten syf, to by go usunęli. Ja mam to samo z największą parą cutteri, i jak zależało mi na młodych, to nic nie ruszałem.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości