• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Karmnik dla mlodych pielegnic

#1
Witam!
Niebawem nabede oklo 3-4cm mlodziaki exCichlasoma Bocourti i Vieje Hartwegi. W zwiazku z czesto przedluzajaca sie praca w biurze postanowilem zakupic, pierwszy w swoim zyciu, karmnik. Wypadlo na Eheima, nie zanm sie na karmnikach, po prostu zaufalem firmie. Czekam na paczke.
Mam pytanka do posiadaczy takich urzadzen. Jak czesto ustawiacie karmienie? ( co ile godzin), jakie porcje? Czy wsypac pokarm jednego typu( u mnie bedzie to na 90% spirulina) czy pomieszac kilka platkowych w jakis MIX? Rano bede dawal Shrimp-M, wieczorem cos typu "Lasonogi"( sporadycznie moze jakiego "mintaja").
Do Adminow - Generalnie to jest temat odnosnie karmnika i karmienia, nie wiedzialem gdzie umiescic, wyszlo ze w technice Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
podpinam się pod temat i czekam na informacje, ale bardziej interesowało by mnie wsypywanie granulatu w takie ustrojstwo i ciekaw jestem czy można to zaprogramować na cały tydzień?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
filas, a nie sadzisz ze granulat srednio sie nadaje( przeciez to musi byc namaczane, zwieksza swa objetosc), a rybki raczej nie beda czekaly jak sie pokarm namoczySmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(17-04-2012, 07:03 AM)UKASH napisał(a): filas, a nie sadzisz ze granulat srednio sie nadaje( przeciez to musi byc namaczane, zwieksza swa objetosc), a rybki raczej nie beda czekaly jak sie pokarm namoczySmile

NetureFood się nie namacza Wink
Według mnie szkoda pieniędzy na takie ustrojstwa. UKASH ryby możesz karmić spokojnie 2 razy dziennie, znam ludzi (zresztą sam to praktykowałem), że ryby karmione były nawet raz dziennie. Fakt, nie będą tak szybko rosły jak karmione kilkakrotnie, ale bądą rosły prawidłowo. No ale jak już zamówiłeś to testuj Smile
Filas, tydzień urlopu ryby spokojnie zniosą bez jedzenia.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Kurcze, no wlasnie kupuje niebawem mlodziaki okolo 3cm, karmienie 2 razy dziennie( do kolegi qbsztyk1) wystarczy dla prawidlowego rozwoju? Sam nie wiem...Ten karmnik to znowu nie majatek, przyda sie na wakacje itd.( wypady weekendowe, niestety nie mam komu powierzc opieki nad rybami : / )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(17-04-2012, 12:30 PM)UKASH napisał(a): Kurcze, no wlasnie kupuje niebawem mlodziaki okolo 3cm, karmienie 2 razy dziennie( do kolegi qbsztyk1) wystarczy dla prawidlowego rozwoju?

Spokojnie wystarczy.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(17-04-2012, 11:12 AM)qbsztyk1 napisał(a): Filas, tydzień urlopu ryby spokojnie zniosą bez jedzenia.
Ty to wiesz, Ja to wiem, i pewnie większość na tym forum, ale.....
....jak to zdołasz wytłumaczyć mojej matuli, która zawsze zostaje u nas w domu podczas naszej nieobecności (pilnuje domu Wink i pieści pieski) to stawiam ksynkę browca, jest ciężka w negocjacjach i zawsze jak wracam z wakacji to słyszę "bo one tak pływały za mną..."

Karmik załatwił by sprawę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
UKASH no i jak ten karmnik? bo sam się zastanawiam nad czymś takim i jestem ciekaw jak to się sprawdza w praktyce.
I mam pytanko do osób posiadających taki gadżet jakiej firmy/model polecacie.

[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja mam kilka z lat smietnosci. Eheimy z pojedyncza komora 100ml. - 3581 i z podwojna 2x80ml. - Twin 3582. Elektronik na baterie. Programujesz w dowolnych konfiguracjach i tyle. Dobre na tesciowe i mamusie, domownikow z syndromem dokarmiania Wink ale i na regularne posilki dla mlodych ryb.
Tak, ryby dostata jak dostaja a glodowki sa wskazane Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A wiec karmnik dziala super, wszystko sie kreci jak trzeba, jest regulacja otworu do wsyspywania, latwo przykrecic go do obudowy, latwo sciaga sie kosz z karma( uzupelnienie pokarmu), sa 4 karmienia MAX; kazde mozna ustawic na 1 lub 2xprzkrecenie kosza, dodam ze pakowny( 100ml pokarmu spoko wejdzie) Ja kupilem z mysla o mlodych, u mnie sie sprawdza ze spirulinka Smile Killifish - my chyba mamy ten sam ( pojedyncza komora) ew. ja w wersji udoskonalonej( design , wiesz nie Big Grin)
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości