• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przeprowadzka muszlowców

#1
W wątku na przywitanie wspomniałem o planowanej przeprowadzce muszlowców z optiseta aquaela do jamnika. Komoda pomierzona i powoli klaruje mi się w głowie plan przeprowadzki. Z akwarium 81x36x51 z dwiema parami ocellatusa i haremem alto shelli chciałbym zrobić 139x30x25 no może maks na co mógłbym sobie pozwolić jak chodzi o szerokość to 35cm. Zastanawiam się jednak najbardziej nad wysokością. Gdy dojdzie 5cm piasku dla ryb zostaje niecałe 20cm - nie będzie jednak za mało? No i do tego dochodzi grubość szkła. Wystarczy 8mm czy iść w 10mm? Raczej wolałbym akwarium bez wzmocnień bo szpecą szczególnie otwarte zbiorniki ale zbieranie takiej ilości wody z podłogi średnio mi się uśmiecha... Chętnie przyjmę wszelkie rady  Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Moje muszlowce (no poza caudopunctatusami) raczej sporadycznie pływały powyżej połowy akwarium - zbiornik 40 cm wysokości. 20 cm wolnego słupa wody im powinno starczyć, ale czy dla Ciebie to nie będzie wizualnie za mało?

Wysłane z mojego SM-A225F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wizualnie byłoby ok - zawsze podobały mi się niskie akwaria. Niestety po przemeblowaniu komoda, na której miało być akwarium została niemal w całości zagospodarowana przez żonę... Czarno to widzę  [Obrazek: bezradny.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(22-11-2021, 08:03 AM)lesnikdan napisał(a): Wizualnie byłoby ok - zawsze podobały mi się niskie akwaria. Niestety po przemeblowaniu komoda, na której miało być akwarium została niemal w całości zagospodarowana przez żonę... Czarno to widzę  [Obrazek: bezradny.gif]

Walcz, nie poddawaj się Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości