• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada w 250l

#1
Witam,

To mój pierwszy post na forum więc jeśli coś mało mądrego napiszę prośba o wyrozumiałość.

Mam już akwarium 250l (100x50x50) i filtr Ikola 350 jako jedyne źródło napowietrzania. I będzie to moje pierwsze akwarium. Decyzja zapadła, iż zrobię akwarium biotopowe z Ameryki Południowej. I tu zaczyna się zabawa i rozkmina w obsadę. Plany mam takie i tu prośba o radę, oto scenariusze:

- para akar błękitnych + no właśnie co, jacy towarzysze których nie zje. Mocno zastanawiam się nad drewniakiem dwubarwnym ale to trochę mało do towarzystwa
- dwie pary mniejszych pielęgnic + ok 15-20 neonów czerwonych i może znajdzie się również drewniak dwubarwny

Wystrój i warunki jakie będą to oczywiście piasek/drobny żwir, korzeń, dwa kokosy w dwóch równych bokach akwarium i trochę roślin z Ameryki Południowej.

Zależy mi na tym by ryby dobrze się czuły, nie było terroru i przerybienia, oraz miały zbliżoną dietę. Start akwarium za co najmniej miesiąc więc zamierzam to dobrze zaplanować.

Z góry dzięki za sugestię
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Może jakieś bystrzyki np. kolumbijskie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Drewniaki to żadne towarzystwo, bo tych ryb prawie nie widać. Smile

Jaką wodę możesz zapewnić rybom? Bo to najważniejsza kwestia, od pH i twardości zależy jakie gatunki będziesz mógł wpuścić.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Myślałem o bystrzykach kolumbijskich jako towarzystwo do akar błękitnych. Mam tylko dylemat czy bystrzyk nie jest zbyt aktywną rybką w swojej ławicy powiedzmy 12 sztuk przy spokojnej akarze? 

Drewniaki jako towarzystwo miałem na myśli rybę którą będzie akara tolerować i lekceważyć gastronomicznie Smile

Parametry wody dostosuję do ryb. Jako, że gwiazdą akwarium mają być pielęgnice to pod nie będą warunki. Reszta obsady też z Ameryki Południowej więc warunki zbliżone postaram się stworzyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Bystrzyki kolumbijskie to dość statyczne ryby - jak na kąsacze. Widziałem kiedyś w roślinniaku dojrzałe stado, które stało w ciągu dnia równo ze spadkiem aranżacji, jak poprzypinane Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości