• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Black water 450L 150x50x60 obsada

#1
Wink 
Dobry wieczór, od razu napiszę, że jestem początkującym akwarystą miesiąc temu założyłem akwarium 54l aktualnie są w nim tylko rośliny i gupik wiem są stadne, ale ta rybka była kupiona dla żółwia w celach oczywistych i tak się stało, że już 5 miesięcy pływała razem z żółtolicym dodam, że to jedyna ryba, której udało się przeżyć w tym zbiorniku i do właśnie dla niej zakupiłem to 54l towarzystwo dokupie  za 5 dni jak wrócę z wakacji. Okej wróćmy do tematu nowego zbiornika po powrocie zamierzam również postawić nowe akwarium 450l nią to być black water z 1 parą pielęgnic pawiookich oraz 12 płaskobokami piszę ten post, ponieważ nie wiem, czy to wypali czytałem chyba na tym forum temat z takim połączeniem w identycznym litrażu, ale mimo to mam obawy dotyczące pielęgnica, co jeśli trafią się agresywne osobniki i zabiją płasko boki myślałem też nad taką obsadą 12 płasko boków 6 satanoperca daemon oraz 2/3 pary skalara altum sprzedawca na olx napisał mi, że 6 ziemiojadów przytakiej obsadzie będzie miało wystarczająco miejsca co o tym sądzicie może zaproponujecie inną obsadą z płasko bokami co do filtracji będzie to turbo 2000 oraz unimax 700.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Według mnie każda kombinacja to ostre przerybienie zbiornika. Płaskoboków sporo za dużo do takiego akwarium. Albo pawiookie albo płaskoboki. Co do drugiej opcji- ja mam u siebie 4 daemony w akwarium 190x105cm dna i szczerze sądzę, że to akwarium jest dla nich trochę przymałe. To są cielaki. Aktualnie znalazł się jeden dominator i gdyby nie to, że mają się gdzie chować mogłoby być nieprzyjemnie. Altumy w takim akwarium mogą być. Te ryby praktycznie się nie ruszają poza karmieniem więc akwarium będzie dla nich wystarczające.
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Co sądzisz o 12 płaskoboków ławica zwinnika 15 sumów liniowych i 2 pary altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja rozumiem, że dla komandosa nie ma rzeczy niemożliwych, ale jakoś nie widzę 15 sztuk 15÷20 cm ryb na takim denku . No ale to może z moją wyobraźnią jest coś nie tak....

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Płaskoboki potrzebują miejsca do pływania którego nie masz. Zwinniki plus altumy i ewentualnie jakieś kiryski/ małe zbrojniki na dno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mam również  możliwość zakupu akwarium wymiary dna to 175x60 czy w takim akwarium dało by radę płaskoboki i pawiookie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(14-07-2021, 02:09 AM)Komandos napisał(a): Mam również  możliwość zakupu akwarium wymiary dna to 175x60 czy w takim akwarium dało by radę płaskoboki i pawiookie ?
Przez jakiś czas: tak. Potem sam zobaczysz, że dla kogoś braknie miejsca.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Po pierwsze wydaje mi się że połączenie płaskoboków z Altum to nie jest dobry pomysł. Jeżeli zależy Ci na demonach, to skup się na nich i połącz je z jakimiś mniejszymi kąsaczami, np. dużymi bystrzykami albo błyszczykami.

Acha, i kieruj się złotą zasadą - jeżeli możesz kupić większe akwarium, to je kup. I tak za jakiś czas uznasz, że jest za małe Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości