• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr zewnętrzny pompa CO

#11
(31-07-2021, 11:32 AM)Marekkazik napisał(a): Nieźle to wygląda, jak czyścisz media? Wysypujesz wylotem kega?

Na górze mam wspawaną flanszę z kołnierzem przykręcanym na śruby, całość jest na tyle szeroka, żeby włożyć spokojnie obie dłonie. Jest wygodnie.

(06-08-2021, 17:40 PM)piotrK napisał(a): Legancko tego Big Grin Ile musisz mieć miejsca w szafce na wysokość pod takiego kega?
U mnie wchodzi na styk. W szafce mam przestrzeń h70cm, keg z wkręconym we flanszę kolanem ma 65 cm. Mogłem wziąć kega 30l i wtedy miałbym dużo wygodniej (coś poniżej 50cm), ale mniej mediów. Chociaż teraz, patrząc z perspektywy zielonej ściany nad zbiornikiem, w której jest już około dwustu roślin (docelowo 304) to nie wiem, czy mi tyle mediów potrzeba. Myśle, że wystarczyłby filtr o pojemności 10l z gąbkami jako mechanik a biologiczną toaletę wykonają rośliny. 
Przez rośliny przepływa dziennie około 600 l wody. Pompa pracuje w 4 cyklach- każdy 1h, woda wypływa przez ograniczniki 8l/h, a jest ich 19 i wraca do zbiornika. Pompa pracuje, kiedy działa oświetlenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości