• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca jurupari

#71
Podobno Rio Para Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
To moje pierwsze satanoperki ale są super:-)Takie jednocześnie nieśmiałe ale i ciekawskie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
RośniemySmile Zdjęcia są słabej jakości gdyż robiłem je telefonem ale zawsze coś tam widać...


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
Pochwalić się chciałbym pierwszym tarłem S. jurupari "Rio Para" które mam w prezencie od Galimedesa.
Piękny widok, choć otoczenie tarła stresuje trochę te ryby.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
Piękne Masz te satanki ale uaru również:-)Crenie nie dobiorą się do ikry lub młodych?Będziesz odławiał parkę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
Witam, jeszcze raz Gratulacje Sloma ! Rybki wyglądają znakomicie.

Ciekawe , że u Ciebie wybrały płaskie dno na złożenie ikry, u mnie zawsze wybierały "ruchomą platformę" aby złożyć ikrę którą samica od razu brała do pyska . Był to zawze jakiś kawałek gałęzi lub liścia ale to zachowanie jest bardzo interesujące ze względu na określenie przynależności gatunkowej. Może po protu u Ciebie nie miały tego pod "płetwą" a instynkt był tak silny ,że zrobiły to trochę inaczej ... 
Widać mają dobre warunki Smile

Brałeś je ode mnie jako 1 cm narybek a po 3 (?) latach proszę bardzo ..Smile Aż łezka się w oku zakręciła - przybliżyłem monitor do akwarium podcza oglądania filmiku - ich rodzice są z nich bardzo dumni Smile
( o cholercia oglądali sex własnych dzieci ... i to między rodzeństwem...fuj Smile 

Chciałbym mieć znowu stadko tych ryb - pilnuj młode i jak będziesz chciał żywy pokarm dla młodych - wal do mnie Smile ( oferuję artemię, grindala lub nicienie mikro Smile )

I jeszcze jedno - te ryby to Satanoperca sp. jurupari "Tocanitns" 
"rio para" - to te z kropkami na pyskach .Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
Gratuluję! Miałeś dużo szczęścia że to widziałeś i mogłeś nagrać. A może to po prostu pierwsze tarło które widziałeś anie pierwsze w ogóle?
Widać na filmie że najedzone crenie nie są groźne Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#78
(07-09-2018, 09:27 AM)schmeichel napisał(a): Piękne Masz te satanki ale uaru również:-)Crenie nie dobiorą się do ikry lub młodych?Będziesz odławiał parkę?

Dziękuje. Staram sie dbać o nie ale mam ciagle za male zbiornikiUndecided
Pary nie planuję odławiać. Niech sobie radzą

(07-09-2018, 10:25 AM)galimedes napisał(a): Witam, jeszcze raz Gratulacje Sloma ! Rybki wyglądają znakomicie.

Ciekawe , że u Ciebie wybrały płaskie dno na złożenie ikry, u mnie zawsze wybierały "ruchomą platformę" aby złożyć ikrę którą samica od razu brała do pyska . Był to zawze jakiś kawałek gałęzi lub liścia ale to zachowanie jest bardzo interesujące ze względu na określenie przynależności gatunkowej. Może po protu u Ciebie nie miały tego pod "płetwą" a instynkt był tak silny ,że zrobiły to trochę inaczej ... 
Widać mają dobre warunki Smile

Brałeś je ode mnie jako 1 cm narybek a po 3 (?) latach proszę bardzo ..Smile Aż łezka się w oku zakręciła - przybliżyłem monitor do akwarium podcza oglądania filmiku - ich rodzice są z nich bardzo dumni Smile
( o cholercia oglądali sex własnych dzieci ... i to między rodzeństwem...fuj Smile 

Chciałbym mieć znowu stadko tych ryb - pilnuj młode i jak będziesz chciał żywy pokarm dla młodych - wal do mnie Smile ( oferuję artemię, grindala lub nicienie mikro Smile )

I jeszcze jedno - te ryby to Satanoperca sp. jurupari "Tocanitns" 
"rio para" - to te z kropkami na pyskach .Smile

 U mnie liści nie ma bo dawno zakopane.
Tak bralem je od Ciebie w 2015 po PCW. Mlode rybska jeszcze.

Dzięki za sprostowanie z nazwą, jak mogłem się pomylić, hehe.

(07-09-2018, 11:19 AM)dzikakuna napisał(a): Gratuluję! Miałeś dużo szczęścia że to widziałeś i mogłeś nagrać. A może to po prostu pierwsze tarło które widziałeś anie pierwsze w ogóle?
Widać na filmie że najedzone crenie nie są groźne Wink

No samiec creni podjadł trochę ale nie za dużo, był już po obiedzie. Jak karmie młode uaru to daję trochę więcej mrożonek to i więcej crenie podjadaja.

Tarło było prawdopodobnie skutkiem przeniesienia do nowego zbiornika, gdzie też robiłem ostatnio dużą podmianę wody.
Para widać zawiazala się wczesniej bo podczas odlawiania ze starego zbiornika trzymały się razem.
Wcześniej były w 375L z S. jurupari "Rio Para".
Teraz są w 500L.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości