• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pawiooka traci wzrok?

#1
Po tym jak mój Lemon został odrzucony przez stado red tigerów zamieszkał w oddzielnym baniaku w biurze. Szkło ma 200l (więcej się nie zmieści), więc próbowałem znaleźć mu nowy dom ale przez plagę i niedorozwiniętą świadomość lokalnych akwarystów (dla Lemona dostałem m.in opcje: 60l od nowego i 2x 240l z mbuną / non-mbuną) na razie nie pykło. 
Lemon jest dupą wołową, ale zawsze był kontaktowy, ganiał za muchami po szybie, ściągał z palca żarcie, etc. Od kilku tygodni zachowuje się jakby tracił wzrok - w ogóle nie reaguje na machanie palcem przed nosem, czasami widać jakąś reakcję jeśli jest w rogu akwa i pomacham mu z boku.  
Dzisiaj jak co miesiąc dostał serce wołowe. Do tej pory to zawsze był ogień w szopie, tym razem kilka kawałków leży na dnie i czeka na sumy. Kilka złapał po tym jak mu się odbiły od nosa, ale kiedy dwa spadły na dno popłynął za nimi, próbował zjeść ale nie trafił i odpuścił. Confused 
Szukałem w internetach ale nie znalazłem nic o oscarowej ślepocie. Ktoś, coś?
EDIT: Lemon był zanabyty w grudniu jako 7-8cm kajtek, teraz ma ok 15cm. Nie chorował, ma paskudną bliznę na boku po łomocie od tigerów ale zagoiła się ładnie. Mieszka z trójką młodych sumów czekoladowych, pH 6.5, PO4 1.0, NO3 20, 22C. Dieta to głównie krewetki, małże, jumbo bloodworms (nie wiem jak to się nazywa po polsku), z suchych lubi pokarmy Hikari. Skubie czasami rośliny, ma ich w opór.
mąka krupczatka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości