• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [54] Tarliskowe

#1
Chciałem zaprezentować mój mały zbiornik przeznaczony dla parki Apisto.

Zbiornik działa tak naprawdę od dawna i był przeznaczany na kwarantanne dla nowych osobników do głównego zbiornika 290L. Ostatnio jakieś cztery tygodnie temu został zresetowany ponieważ padło podejrzenie że z podłożem jest coś nie tak. Trzy próby odchowania narybku kończyły się śmiercią narybku z dnia na dzień. Ale do rzeczy.

Wymiary standardowe: 60x30x30
Filtracja: Kaseciak napędzany głowicą pat mini
Grzanie: Wewnątrz kaseciaka eheim 75W
Światło: Listwa DIY na diodach 5630 jakieś 6-7W
Podłoże: Aktualnie Torf + kulki GT i piach 1, na to liście i korzenie mangrowca i red moory.
Woda: 100%RO przewodność 60 ph-6,4 i będzie spadać mam nadzieję. Na ostatnim podłożu był problem ze zbiciem ph. KH było zerowe i pomimo lania RO nie chciało spaść poniżej 6,6.
Rośliny: Echinodorus tenellus, Echinodorus rubin, Limnophila sessiflora, mech, Bucephalandra.
Obsada: Apistogramma baenschi, samiec WF i dwie samice z własnego odchowu po samicy WF.
Jak widać na zdjęciu poniżej para zaklimatyzowała się w odnowionym wnętrzu bo szybko przystąpiła do tarła i już oko cieszy spora ilość narybku. Zobaczymy czy tym razem nie będzie jak ostatnio.
   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przyjemny baniaczek. Jak radzi sobie druga samica na takim dnie?

U mnie kwarantanna o podobnym litrażu również zmieniła się w regularny baniak. Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(15-06-2021, 21:23 PM)mimo12 napisał(a): Przyjemny baniaczek. Jak radzi sobie druga samica na takim dnie?

U mnie kwarantanna o podobnym litrażu również zmieniła się w regularny baniak. Big Grin

Samica jest systematycznie przeganiana jak tylko pojawi się na widoku. Dlatego głównie siedzi w gąszczu roślin. Zastanawiam się czy jej nie przenieść do głównego baniaka skoro tu już para jest dobrana i pewnie już tak zostanie. Tylko musiał bym jej zrobić aklimatyzacje bo w głównym mam inne parametry wody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mały update.
Młodzież została już odchowana i zrobiła się samodzielna, więc rodzice zajęli się sobą i już widać efekty.
   
   

Parametry są już stabilne od dłuższego czasu ph ok 6 lub poniżej ostatnio nie mierzę. Przewodność ok 28-30. Do podmian daję tylko czyste RO i szyszki ewentualnie jakieś świeże liście jak się poprzednie rozpadną.
Tak wygląda zbiornik widziany okiem.
Oczywiście jest trochę glonów, detrytusu ale nie sprzątam tego bo maluchy mają co jeść, ograniczam się głównie do podmian. Trochę nie denerwują sinice na Limnophili więc je ściągam wężem ale regularnie pojawiają się na nowo może to przez mały ruch wody, nie mam pojęcia. 
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Świetny mały baniak. Okok Na inki zawsze miło spojrzeć.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(13-09-2021, 10:54 AM)piotrK napisał(a): Świetny mały baniak. Okok Na inki zawsze miło spojrzeć.
Dzięki Piotr. Przede wszystkim podoba mi się to że baniak się w zasadzie sam prowadzi, wystarczy podmienić raz w tygodniu wodę i to wszystko. Teraz rozumie dlaczego tyle osób prowadzi zbiorniki w stylu BW.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(15-06-2021, 18:40 PM)zenek_8 napisał(a): Chciałem zaprezentować mój mały zbiornik przeznaczony dla parki Apisto.

Zbiornik działa tak naprawdę od dawna i był przeznaczany na kwarantanne dla nowych osobników do głównego zbiornika 290L. Ostatnio jakieś cztery tygodnie temu został zresetowany ponieważ padło podejrzenie że z podłożem jest coś nie tak. Trzy próby odchowania narybku kończyły się śmiercią narybku z dnia na dzień. Ale do rzeczy.

Wymiary standardowe: 60x30x30
Filtracja: Kaseciak napędzany głowicą pat mini
Grzanie: Wewnątrz kaseciaka eheim 75W
Światło: Listwa DIY na diodach 5630 jakieś 6-7W
Podłoże: Aktualnie Torf + kulki GT i piach 1, na to liście i korzenie mangrowca i red moory.
Woda: 100%RO przewodność 60 ph-6,4 i będzie spadać mam nadzieję. Na ostatnim podłożu był problem ze zbiciem ph. KH było zerowe i pomimo lania RO nie chciało spaść poniżej 6,6.
Rośliny: Echinodorus tenellus, Echinodorus rubin, Limnophila sessiflora, mech, Bucephalandra.
Obsada: Apistogramma baenschi, samiec WF i dwie samice z własnego odchowu po samicy WF.
Jak widać na zdjęciu poniżej para zaklimatyzowała się w odnowionym wnętrzu bo szybko przystąpiła do tarła i już oko cieszy spora ilość narybku. Zobaczymy czy tym razem nie będzie jak ostatnio.

Konrad super baniak , oby tak dalej
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(14-09-2021, 16:44 PM)barttsw napisał(a): Konrad super baniak , oby tak dalej
Dzięki Bartku?
Jak tak dalej będą się mnożyć moje Apisto to będę zmuszony założyć większy baniak z BW.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
To zakładajSmile

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Witam.
Wstawiam małą aktualizację, żeby nie było zbiornik wciąż istnieje, ale przydało by się założyć kolejny większy bo ta parka się systematycznie wyciera a że młode są za młode aby coś z nimi zrobić to wyjadają narybek z każdego tarła. Trochę szkoda no ale cóż, nie można mieć wszystkiego.
Woda też jaśniejsza i bardziej klarowna niż poprzednio ale ostatnio prawie nie dodawałem szyszek.
Aktualna przewodność 20us
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości