• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kontroler pH / co2

#1
Czy ktoś z Was ma osobiste doświadczenia z kontrolerami pH/co2 z AliExpress?
Cena 240zl, widać, ze to warsztatowe produkcje, ale opinie klientów są w większości pozytywne.
Zachęcające jest to, ze teoretycznie, jesli dobrze działa, można utrzymać pH na stabilnym poziomie przez cała doba.
Zniechęcające jest to, ze to kolejny element w instalacji co2, ktory moze zawiesc i wyprawić ekipę w rybie zaświaty.

Proszę o opinie - moze ktos uzywa?
Jak to sie sprawdza w praktyce?
- stabilność odczytów?
- jak często trzeba kalibrować sondę a moze trzeba je wymieniać itp.

Bede wdzięczny za info i opinie.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(21-05-2021, 22:30 PM)barekmu napisał(a): Czy ktoś z Was ma osobiste doświadczenia z kontrolerami pH/co2 z AliExpress?
Cena 240zl, widać, ze to warsztatowe produkcje, ale opinie klientów są w większości pozytywne.
Zachęcające jest to, ze teoretycznie, jesli dobrze działa, można utrzymać pH na stabilnym poziomie przez cała doba.
Zniechęcające jest to, ze to kolejny element w instalacji co2, ktory moze zawiesc i wyprawić ekipę w rybie zaświaty.

Proszę o opinie - moze ktos uzywa?
Jak to sie sprawdza w praktyce?
- stabilność odczytów?
- jak często trzeba kalibrować sondę a moze trzeba je wymieniać itp.

Bede wdzięczny za info i opinie.
Ja uzywalem kontroler PH ale od JBL wlasnie do utrzymania stalego ph w moim obszarowym 350 . Ustawilem sobie tak by w zbiorniku bylo ok 10 ppm . Napewno jest tutaj wielu przeciwnikow takiego rozwiazania ale ja osobiscie uwazam to za dobry sposob utrzymania stalych parametrow . Wspomaga to tez roslinnosc ktora nie ma latwo w takich zbiornikach jak moj .Butla 2 kg wystarcza mi na ok rok czasu , co2 zalacza sie 3 / 4 razy na dobe . Teoretycznie istnieje niebezpieczenstwo ze zawor zatnie sie w pozycji otwartej ale to takie samo niebezpieczenstwo jak pekniecie szyby w nocy podczas snu . Nie wiem jak to urzadzenie od braci z CHRL, moje dziala od 3 lat . Co do sondy , moja trzeba kalibrowac raz w miesiacu . Im czestrza kalibracja tym bardziej  precyzyjne dozowanie gazu .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jbl inna klasa i kasaWink. Bardzo dziękuje za te opinie.
Wywnioskowałem, ze te kalibrację robisz wg kalendarza. Ale pewnie można tez wybadać optymalny moment mierząc pH i us innym miernikiem?
Sama kalibracja to zanurzenie sondy w buforach i potwierdzenie zadanego parametru na pulpicie?
Nie wiesz czy te sondy tracą swoje właściwości w czasie (zużycie)?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(22-05-2021, 11:52 AM)barekmu napisał(a): Jbl inna klasa i kasaWink. Bardzo dziękuje za te opinie.
Wywnioskowałem, ze te kalibrację robisz wg kalendarza. Ale pewnie można tez wybadać optymalny moment mierząc pH i us innym miernikiem?
Sama kalibracja to zanurzenie sondy w buforach i potwierdzenie zadanego parametru na pulpicie?
Nie wiesz czy te sondy tracą swoje właściwości w czasie (zużycie)?

Tak , sondy traca swoje wlasciwosci . Jbl zaleca wymiane po12 miesiacach . O kalibracje dba sam sterownik , emituje alarm raz w miesiacu . Z innymi wiem ze jest roznie raz na kwartal sie kalibruje np . Tak kalibracja polega na zanurzeniu w buforach ph 4 i 7 , sterownik zapisuje wartosc najpierw jednego potem drugiego .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Kupiłem kontroler od Sajtom. Zobaczę jak sie sprawdza polska myśl technologicznaWink
Trochę niepokojący jest fakt, o którym czytałem w instrukcji, ze sonda bardzo szybko traci swoje właściwości w wodzie o bardzo niskim kH czyli w wodzie RO…
Mam mieszkać RO z kranowitem, podbijać pH i kh jesnoczesnie i dopiero wieksze dozowanie CO2 zbije pH do ustawionej wartości?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości