• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rozpoznanie płci A. tucurui

#1
Piszę z prośbą o pomoc w rozpoznaniu płci bo martwię się że mam jednak zamiast parki dwa samce a jak na razie jest szansa jeszcze wymienić w razie co jednego na inną sztukę, problem w tym że w akwarium gdzie są wszystkie wyglądają tak samo..

Pierwsze zdjęcie ewidentnie samiec, drugie obie ryby, reszta zdjęć ryba co do której mam obawy czy to aby na pewno samica.
Dodatkowo link do filmiku na YouTube:
[Obrazek: e72071db4b52888970ed2c6e7c9be6fc.jpg][Obrazek: 183158c3f1315d80e638c039daa6f86d.jpg][Obrazek: dcdcfc6c6e02b10f8673d78b2ff6321f.jpg][Obrazek: ba41de2513d16e9f993e3a7988f98ed0.jpg][Obrazek: 844f3c1c70e2575f30b3923816d932cd.jpg]

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Odpowiem sam sobie albo raczej ryby mi same odpowiedziały, dzisiejszej nocy wykopały rowek pod korzeniem w którym samica ciągle wachluje jedno miejsce.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Super, że jednak samica. Big Grin
Jak zobaczyłem fotki, to trochę zgłupiałem. Na podstawie porównania do fotek z neta, to jedynie wyraźny pasek przez oko mówił, że to może być samica, a takto jak samiec wyglądała. Bardzo zmieniło się jej ubarwienie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(15-05-2021, 17:38 PM)mimo12 napisał(a): Super, że jednak samica. Big Grin
Jak zobaczyłem fotki, to trochę zgłupiałem. Na podstawie porównania do fotek z neta, to jedynie wyraźny pasek przez oko mówił, że to może być samica, a takto jak samiec wyglądała. Bardzo zmieniło się jej ubarwienie?
Jest prawie że czarna wygląda jak całkiem inna ryba. Nie zrobię jej zdjęcia niestety bo to w takim miejscu że ledwo ją widzę.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości