• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc w rozpoznaniu glonów i sposób radzenia sobie z nimi

#11
Jaką masz obsadę? W sensie ilości.

CO2 nie tylko z butli, ale generalnie dostępne dla roślin do rozwoju, np. rozpuszczane z powietrza, węgiel dostępny z rozkładu organicznego, w podłożu w postaci ziemi, torfu, czy innych odpowiednich substratów, czy dozowany np. w formie aldehydu glutarowego, czy innych specyfików.
Trochę jest dziwne w przyczynach, bo CO2 i zbyt duża substancji organicznej to takie skrajności dostępności węgla dla roślin.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(08-05-2021, 12:21 PM)mimo12 napisał(a): Jaką masz obsadę? W sensie ilości.

CO2 nie tylko z butli, ale generalnie dostępne dla roślin do rozwoju, np. rozpuszczane z powietrza, węgiel dostępny z rozkładu organicznego, w podłożu w postaci ziemi, torfu, czy innych odpowiednich substratów, czy dozowany np. w formie aldehydu glutarowego, czy innych specyfików.
Trochę jest dziwne w przyczynach, bo CO2 i zbyt duża substancji organicznej to takie skrajności dostępności węgla dla roślin.

Około 30 neon czerwony i 4 kirysy sterby. Podłoże substrat JBL i piasek. Oczywiście posiadam węgiel w płynie i wszelkiego typu nawozy lecz od kiedy się to pojawiło wszystko zostało odstawione .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
To obsada nie jest jakaś bardzo duża. Nie szwankuje filtracja, że NO3 tak rośnie?

Już wiem, czemu nawozisz fosforem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Nie mam zbyt duzego doswiadczenia ale przekonalem sie u siebie ze wazniejsze od N/P/K jest Potas / magnez / wapn . Gdy tutaj nie gra zaraz u mnie pojawia sie glon . Raz to nalot na szybach a innymi  czasami nitki no i comsopogon na starych lisciach .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
A ja powiem, że glony pojawiają się przy nowych zbiornikach. Dobrze jest wg mnie nowy zbiornik przed zasiedleniem potraktować kwasem np octowym 1L na 100L przez tydzień plus ruch wody.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Byłem w akwarystycznym gdzie naprawdę się dość mocno znają na temacie, polecili mi otwarcie kubła wymiane warstwy waty na nową od startu nie było nic tam ruszane, purgen do kubła i obniżanie azotu, do poziomu poniżej 10. Ciągle zbieranie glonów pozostanie przy algen stop i 3 kosiarki później mam je wydać. Dodatkowo dowalać roślin o szybkim wzroście żeby zadusić glony. Co o tej teorii myślicie ? Ma sens to co mi polecono ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(08-05-2021, 16:21 PM)Imperator napisał(a): Byłem w akwarystycznym gdzie naprawdę się dość mocno znają na temacie, polecili mi otwarcie kubła wymiane warstwy waty na nową od startu nie było nic tam ruszane, purgen do kubła i obniżanie azotu, do poziomu poniżej 10. Ciągle zbieranie glonów pozostanie przy algen stop i 3 kosiarki później mam je wydać. Dodatkowo dowalać roślin o szybkim wzroście żeby zadusić glony. Co o tej teorii myślicie ? Ma sens to co mi polecono ?
Wg mnie wrzucenie sporej ilosci np rogatka bardzo dobry pomysl . Podobnie z filtrem . Ja watoline wywalam co 3 tygodnie w moim HT .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(08-05-2021, 08:26 AM)Imperator napisał(a): Stosunek azotu do fosforu zachowany idealnie 2:1



Idealnie to chyba powinno być 10:1. To jak piszesz że azotu masz 10 czasem 20-30 to ile fosforu? 5 - 15?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości