• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Coś do mojego tysiąca.

#1
Chciałem zapytać społeczność co sądzicie o dodaniu do mojego akwarium 4 uaru fernandezyepezi? Aktualnie pływają: 4 S. Daemon, 6 P. Altum, 5 P. Scalare Red Back aczkolwiek 2 na pewno wylecą bo dobrały mi się dwie pary i gonią wszystko inne po całym akwarium wiec na dniach zostaną 3 lub 2 sztuki, parka R. Rapidifer i flagtail. Na ten moment nie widzę problemu z agresja między gatunkami oprócz tych nieszczęsnych Red backów. Daemony przeganiają się wewnatrzgatunkowo wiec gdyby dobrała mi się parka to pozbędę się pozostałych dwóch sztuk. Akwarium ma wymiary 185x105x60h. Filtracja sump+hydro.
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
4 sztuki wspomnianego gatunku to może być zdecydowanie za mało. To bardzo stadna ryba jest. Ale nie miałem, więc chętnie poczekam aż inni się wypowiedzą w tej kwestii Smile ale były wątki o tej rybie i tam wyraźnie stało że nie da się ich w dobrej kondycji utrzymać bez większej ich grupy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ok dzięki za odpowiedz poczekam jeszcze na innych forumowiczów czy będą mieć coś do dodania.
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Masz ryby które niezbyt do siebie pasują już obecnie, w parametrach dla altumów i satanek rozpuszczą się retro. Pamiętaj, że te Uaru wymagają głównie roślinnej diety i kwaśnej oraz czystej wody, więc może być ciężko je połączyć z "typową" obsadą z SA. Ja bym pomyślał o wydaniu retro komuś kto nie ma typowych kwasolubów i prędzej dorzuciłbym zwykłe U. amphiacanthoides, niż pandy.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Na dno jakieś ciekawe zbrojniki. Dołożyć satanek i komplet .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
W kwestii Zbrojników - idź w mięsolubne bo inne mogą popękać :p Może L. sp. "Rio Atabapo" - chyba że masz jakiś aquascape zrobiony albo dużo łodygowców to wtedy nie polecam akurat tego gatunku. 

Słuszna uwaga Papja - dieta fernandezyepezi mocno się nie zgodzi - już prędziej skośnopręgie ale też mogą się roztyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Witam, Uaru mogą zdominować demony i altumy ale jak już wprowadzać to troszkę większą grupę 6-8 szt. Ale ogólnie to wybrał bym Altumy i demony i nic tam nie zmieniał Smile Mogłbyś jeszcze spróbować ewentualnie z Dyskowcami Heckla ( Symphosydon discus) - taka grupa mogła by wyglądać zjawiskowo...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki wszystkim za rady. Przemyśle wszystko co tutaj napisaliście.
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mam podobne akwarium, a w nim altifronsy z podrostkami altumów i nie wyobrażam sobie trzeciego dużego gatunku w taniej bańce. Chcąc obserwować naturalne zachowania nic bym nie dokładał Wink
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości