• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kubełek do akwarium 375l

#1
Po awarii kubła jbl e1501 obecnie w moim zbiorniku pracuje eheim 2426 ale jest zbyt słaby. Zastanawiam się nad zakupem fluvala fx4 lub fx6( nie wiem czy nie będzie za mocny). A może jakaś inna opcja? Chciałbym aby kubełek ogarniał mi biologię. Dodatkowo w zbiorniku pracują dwa cyrkulatory i chętnie bym z nich zrezygnował po to, aby pracował tylko kubełek, choć z drugiej strony bezpieczniej jest mieć dwa filtry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(27-04-2021, 16:00 PM)schmeichel napisał(a): Po awarii kubła jbl e1501 obecnie w moim zbiorniku pracuje eheim 2426 ale jest zbyt słaby. Zastanawiam się nad zakupem fluvala fx4 lub fx6( nie wiem czy nie będzie za mocny). A może jakaś inna opcja? Chciałbym aby kubełek ogarniał mi biologię. Dodatkowo w zbiorniku pracują dwa cyrkulatory i chętnie bym z nich zrezygnował po to, aby pracował tylko kubełek, choć z drugiej strony bezpieczniej jest mieć dwa filtry.

Ja mam ultramax 2000, moim zdaniem do obsłużenia biologii bardzo dobry.
Duża pojemność i prefiltr (przy każdej podmiance go czyszczę).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja to bym się nie zastanawiał tylko brał sun-suna. Pamietam jak wchodziły dopiero i sie bałem że chiński badziew tak mocno tańszy. Ale po latach testów innych akwarystów kupiliśmy jakoś 2,5 czy 3 lata temu i chodzi bez zarzutu, a różnica w cenie między sun-sunem a JBL-em czy tfuAqualem jest jak między Mercedesem a Dacią
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Z mojej perspektywy FX4 ma dwie wady:
- Trudno się go otwiera i czyści (jak ma być biologiem to nie problem, raz na kilka miesięcy to do ogarnięcia).
- W te karbowane węże trudno wpiąć buzałę, lampę UV czy inny szpej.
Obie bledną przy największej zalecie, dolnym zaworze do podmiany wody. Wpinasz go w kanalizację i połowa kubłowania mniej.
Na JBL też złego słowa nie powiem. Mam cztery, wszystkie pracują bez problemów, jeden od pięciu lat, drugi od trzech.
mąka krupczatka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości