• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: rozjazd parametrów wody

#1
Od jakiegoś czasu (ku mojej uciesze Wink ) z kranu leci mi ph~7,2 /kh-3 gh-6. Sprawdzając parametry w zbiorniku doznałem lekkiego szoku (test zarówno w kranie jak i w akwa powtórzyłem po 3 razy) bo pokazuje mi gh -9 / kh-5 i ph~ 7,6 sprawdzane kropelkowym zoolek.
Akwarium funkcjonuje prawie półtorej roku i ZAWSZE trzymało dokładnie te same parametry co kran. Od zalanie nie dodawałem żadnych skał i nie zmieniałem podłoża. Czy to możliwe, że dopiero po takim czasie w reakcje z wodą zaczęło wchodzić podłoże lub wkład z kubełka ?? Ma ktoś jakiś pomysł  co może to ph, aż tak podnosić ?? W akwarium jest brutto około 300L wody, tygodniowo podmieniam  60L.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak długo leci woda o niższych parametrach? Jaka leciała poprzednia?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Poprzednio 7,5  kh między 4-5 gh 9-10. "Lepsza" woda leci od około miesiąca (raz w tygodniu sobie sprawdzam), w zbiorniku od tego mnie więcej czasu tych pomiarów nie robiłem będąc przekonanym, że będą sobie ładnie spadać, a tu klops. Myślę, żeby w przeciągu tygodnia machnąć 3 podmiany po 1/3 zbiornika i potem kontrolować sytuację dzień w dzień. Jeżeli jakimś magicznym sposobem zaczną rosnąć to trzeba będzie szukać winnego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Hmm. Może jeszcze za mało podmian poszło?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No zobaczymy. Wiadomo, że te testy jakieś super dokładne nie są ale ph 7,6 wcześniej nigdy na oczy nie widziałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości