• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l] [Afryka] akwarium środowiskowe

#1
Cześć

Chciałbym przedstawić mój zbiornik z rybami z Afryki. Miał to być zbironik biotopowy dla ryb z rzeki Kolente, ale troche koncepcja się zmieniła.

Wymiary 150x50x50 375l
Oświetlenie świetłowka led 18w
Filtracja to hmf na całym boku akwarium, gąbka 10cm a za nią głowica 600l/h

Do dekoracji użyłem , torfu, piasku, kamieni, korzeni, patyczow i roślin takich jak: Valisneria spiralis, Bolbotis i niestety przytargałem Lemna

Obsada to Pelvicachromis kribensis Makoure 1+2 i Enteromius fasciolatus 13 szt


   
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piękny zbiornik. Właśnie w prezentacji Pelvicachromis miałem prosić o jego zaprezentowanie:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No i pięknie. Tak jak lubię.... jest akwarium i gdzieś są ryby Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Bardzo ładnie, widać starannie dobrane otoczaki w jednym kolorze Wink

...jak Wy kusicie do powrotu Glupol
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jezuuu Zośku jakie piękne masz to akwa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dzięki chłopaki

@Goran normalnie ryby są widoczne, tutaj znikły, po którejś próbie zrobienia zdjęcia. Próbowałem zrobić jakieś sensowne lustrzanką, ale nic z tego nie wyszło. Dlatego tylko taka z telefonu.
Brzanki to bardzo ruchliwe ryby i bardzo żarłoczne.

@filas tam skąd ma te kamienie innych nie było, także to nie dobór, szczescie Smile Kawał świata ze mną przejechały. Lubię je, bo nie zmieniają parametrów, lub robią to w nieznacznym stopniu.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
ta gąbka od filtra to bez prowadnic, włożona tylko, czy coś ją trzyma?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(02-06-2021, 22:42 PM)raczek91 napisał(a): ta gąbka od filtra to bez prowadnic, włożona tylko, czy coś ją trzyma?

Gąbka zamocowana jest bez prowadnic, włożyłem ją na „ścisk”, przycięłem ją o pół centymetra więcej niż wewnętrzny wymiar akwarium.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja napiszę WOW. Wygląda jakby wyciął kawałek natury.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(05-06-2021, 12:16 PM)Theng napisał(a): Ja napiszę WOW. Wygląda jakby wyciął kawałek natury.

Dzięki, akwarium i mnie się bardzo podoba. Jedyne co bym zmienił to obsadę. Trochę żałuje, że nie wpuściłem tam Enigmatochromis lucanusi lub P. roloffi. Jeszcze po głowie chodzą mi jakieś Pseudocrenilabrus
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości