• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cieknąca pokrywa

#1
Mieliście kiedyś taki problem z pokrywą, że skrapla się w jej rogu woda i wykapuje poza akwarium?
U mnie tak jest już długi czas. Podkleiłem pokrywę uszczelką do okiem, uszczelniło na jakiś czas, ale potem znowu coś się naruszyło. Mam wsadzoną ścierkę, która wisi w jednym z rogów, bo inaczej miałbym mokrą szafkę i panele.
Macie jakiś skuteczny sposób na taki problem, poza wyrzuceniem pokrywy? 
Najgorsze jest to, że węże przechodzą przez otwory w pokrywie, dlatego żeby ją zdjąć, trzeba rozpinać węże od kubełka i inne przewody, co jest problematyczne, przez co odechciewa się co chwilę ją zdejmować i coś kombinować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jaka masz pokrywę? Naklej od góry na szkło po całej długości uszczelke w kształcie litry "D" tak żeby dww kończę łączyły się mniej więcej na środku a nie na rogach. Jakby to nie pomogło daj pokrywę silikonem na stałe o tyle.
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
To  jest aluminiowa pokrywa firmy AquaStel. Będę musiał pokombinować z tą uszczelką. Dzięki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Przypuszczam, że masz akwarium odkryte pod pokrywą. Najpewniejszym rozwiązaniem jest w miarę szczelne przykrycie akwarium szybami lub poliwęglanem wtedy skraplanie będzie się odbywać pod nimi a nie pod pokrywą. Dodatkowo możesz rozszczelnić pokrywę jakimiś otworami żeby doprowadzić do cyrkulacji powietrza pod nią, to też dodatkowo pomoże - kiedyś w taki sposób funkcjonowała u mnie pokrywa z płyt laminowanych i dawała radę wiele lat.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak, akwarium pod pokrywą jest odkryte. Na pewno ma też wpływ na to rodzaj pokrywy. W poprzednim akwarium miałem pokrywę z tworzywa sztucznego, która nie miała kanciastych rogów, tylko była jakby wytłaczana i zaokrąglana, i tam nic się nie skraplało.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Tez mam aquastel. Zrób tak jak napisalem. Zacznij od opcji z uszczelka,jak nie pomoze to silikon. U mnie nic nie cieknie
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
I u mnie zaczelo cieknąć.. Dopiero co Ci doradzałem, a mam to samo w dwóch rogach. Będę musiał odkleić uszczelkę i przykleić silikonem[/align]
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości