• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Acarichthys Heckelii albino rozpoznanie płci

#1
Witam  serdecznie 
Czy mógłby mi ktoś pomóc? 
Czy to jest para?


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(19-04-2021, 23:56 PM)RudaAgucha napisał(a): Witam  serdecznie 
Czy mógłby mi ktoś pomóc? 
Czy to jest para?

Dwa samce. Samica nie ma plamki na pokrywie skrzelowej. Po zdjęciach widać, że to jeszcze młodziki. U mnie 20cm heckle same zredukowały się z 5 sztuk do pary (miałem 4 samce i jedną samicę). Średnio co 1,5-2 miesiące wyławialem jednego trupa aż została para. Jak dominat upatrzył sobie konkurenta to dochodziło do nieustannych walk. Ale podobno one tak mają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Skąd info że samice nie maja plamy? Pytam a ciekawości
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(21-04-2021, 17:51 PM)legion94 napisał(a): Skąd info że samice nie maja plamy? Pytam a ciekawości

Własne obserwacje na podstawie tych sztuk, które miałem i jeszcze mam. Dymorfizm podobny do dymorfizmu sewerum. Z 5 sztuk 4 miały wyraźna plamkę u dołu pokrywy skrzelowej i między nimi non stop dochodziło do starć. Jedna sztuka jej nie miała i okazała się być samicą (już się wytarła). Oczywiście może być to zbieg okoliczności ale mnie przekonuje Tak
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(21-04-2021, 18:04 PM)masta napisał(a):
(21-04-2021, 17:51 PM)legion94 napisał(a): Skąd info że samice nie maja plamy? Pytam a ciekawości

Własne obserwacje na podstawie tych sztuk, które miałem i jeszcze mam. Dymorfizm podobny do dymorfizmu sewerum. Z 5 sztuk 4 miały wyraźna plamkę u dołu pokrywy skrzelowej i między nimi non stop dochodziło do starć. Jedna sztuka jej nie miała i okazała się być samicą (już się wytarła). Oczywiście może być to zbieg okoliczności ale mnie przekonuje Tak

To moja nadzieja prysła
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Na pierwszym zdjęciu jest samica.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Wg mnie na pierwszym zdjęciu jest samiczka, drugie zdjęcie nie jest ostre. Samiczki też mają plamki, o których mowa wyżej, chociaż nie wszystkie
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości