• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zestaw osmoza 2x150GPD z pompą

#1
Hej, planuję wymienić swój zestaw osmozy na coś większego i z tego powodu chcę odsprzedać swój zestaw 2x150GPD:

3 duże prefiltry liniowe (2x mechanik 1x węgiel, plusem jest to że wymiana całości prefiltrów to grosze przy 10 calowych obudowach)
2x membrana 150 GPD
pompa podwyższająca ciśnienie

W zależności od temperatury wody w rurach mam od 5 do 8 PPM, czyli podejrzewam że wymiana membran najwcześniej za dwa lata Wink. Najniższą wydajność, przy lodowatej wodzie w zimie, jaką osiągnąłem to 15l/h osmozy. W lato dobija to prawie do 50l/h osmozy, czyli rzeczywiście niemal "obiecane" 300GPD.

Tak wygląda stosunek odpadu do osmozy:


Sprzedaję całość zestawu widoczną na zdjęciu, oprócz tego pojemnika na torf, widocznego po prawej od pompy:
   


Generalnie sprawuje się całość super i bardzo polecam, samemu bym został przy tym zestawie gdyby nie zależało mi na jeszcze większej wydajności.

Puszczę całość za 450zł, mogę wysłać paczkomatem ale preferowałbym jednak odbiór osobisty Zduńska Wola/Łódź.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(19-04-2021, 15:50 PM)Papja napisał(a): Hej, planuję wymienić swój zestaw osmozy na coś większego i z tego powodu chcę odsprzedać swój zestaw 2x150GPD:

3 duże prefiltry liniowe (2x mechanik 1x węgiel, plusem jest to że wymiana całości prefiltrów to grosze przy 10 calowych obudowach)
2x membrana 150 GPD
pompa podwyższająca ciśnienie

W zależności od temperatury wody w rurach mam od 5 do 8 PPM, czyli podejrzewam że wymiana membran najwcześniej za dwa lata Wink. Najniższą wydajność, przy lodowatej wodzie w zimie, jaką osiągnąłem to 15l/h osmozy. W lato dobija to prawie do 50l/h osmozy, czyli rzeczywiście niemal "obiecane" 300GPD.

Tak wygląda stosunek odpadu do osmozy:


Sprzedaję całość zestawu widoczną na zdjęciu, oprócz tego pojemnika na torf, widocznego po prawej od pompy:



Generalnie sprawuje się całość super i bardzo polecam, samemu bym został przy tym zestawie gdyby nie zależało mi na jeszcze większej wydajności.

Puszczę całość za 450zł, mogę wysłać paczkomatem ale preferowałbym jednak odbiór osobisty Zduńska Wola/Łódź.
Jak to możliwe że przy dwóch membranach masz mniej odpadu niż osmozy? Ja przy trzech membranach 100GPD mam prawie pół na pół, dokładnie 55%RO i 45% odpadu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A masz pompę?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(19-04-2021, 16:19 PM)Papja napisał(a): A masz pompę?
Nie. Myślałem że pompa zwiększa tylko ogólną wydajność że szybciej zrobi się RO a ona sprawia że szybciej mamy RO i mniej odpadu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak, większe ciśnienie powoduje że więcej wody "przejdzie" przez membranę a mniej pójdzie do odpadu.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Teraz jak ja kupiłem do siebie cały zestaw bez pompy

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Papja, jak stare lub nowe są membrany na ile starczą jeszcze i co trzeba wymienić, ile lat ma pompa?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ma 20 miesięcy cały system, 19.08.2019 go zmontowałem dokładnie. Membrany jeszcze 2 lata spokojnie (przy porządnych prefiltrach, dobrym ciśnieniu dzięki pompie i regularnym "płukaniu" nie widzę praktycznie żadnej różnicy w PPM jakie uzyskuje), wkłady prefiltrów wymieniałem jakiś miesiąc temu więc je trzeba będzie wymienić za jakieś pół roku- ja je wymieniłem 3 raz dopiero, czyli wychodzi wymiana co jakieś 7 miesięcy +/-.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
dzięki...pomyślę bo mam w planach dokupić osmozę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jeżeli nie weźmiesz mojego zestawu tylko złożysz sobie nowy to z góry mówię, bierz duże prefiltry- takie jak ja mam. Nie dość że wymiana wkładów to grosze (5zł węgiel, niecałe 6zł dwa mechaniki 5 i 1 mikron) to do tego nie tłumisz ciśnienia tak łatwo.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości