• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cynotilapia zebroides i Labidochromis caeruleus - czy się krzyżują?

#1
Pytanie do znawców. W zbiorniku mam harem Cynotiapii (popularna Afra, odm. Jalo Reef) oraz żółtych Labidochromis caeruleus. Wczoraj udało mi się odłowić dwie inkubujące samice Labidochromis, które kilka godzin później wypuściły młode. Sęk w tym, że maluchy wcale nie są żółte a stalowe/szare, dokładnie takie jak narybek Afry. Do tej pory nie miałem do czynienia z Labidochromis ale z tego co widzę na filmach, maluchy powinny być żółte już od pierwszego dnia. Ktoś może coś powiedzieć na ten temat?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Może masz jakąś krzyżówkę [http://www.malawi.si/DistributionMaps/La...uleus.html]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(08-04-2021, 15:45 PM)kojot99 napisał(a): Może masz jakąś krzyżówkę [http://www.malawi.si/DistributionMaps/La...uleus.html]

Nie sądzę, jedyny samiec i dwie samice wyglądają jak typowa Kakusa, całe żółte bez jakiegokolwiek śladu szarości.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(08-04-2021, 11:39 AM)pamparampam napisał(a): Labidochromis ale z tego co widzę na filmach, maluchy powinny być żółte już od pierwszego dnia. Ktoś może coś powiedzieć na ten temat?
Z tego co pamiętam u siebie, maluchy Labidochromis caeruleus powinny być jeśli nie żółte to żółtawe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Moim skromnym zdaniem samica Laba jest na tyle podobna do Afry że spokojnie możesz się spodziewać kundli, zwłaszcza jeśli samiec Afry mocno dominuje nad Labem. 
Swoją drogą po co odławiasz inkubujące samice?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(09-04-2021, 12:00 PM)jachu_ka napisał(a): Moim skromnym zdaniem samica Laba jest na tyle podobna do Afry że spokojnie możesz się spodziewać kundli, zwłaszcza jeśli samiec Afry mocno dominuje nad Labem. 
Swoją drogą po co odławiasz inkubujące samice?

Ale samica Labidochromis nie jest wcale podobna do Afry - jest cała żółta bez jakiegokolwiek wzoru, samica Afry jest stalowo-szara, w zależności od nastroju / zdominowania mogą pojawiać się u niej także pasy.
Niekiedy odławiam inkubujące samice gdyż mam chętnych na potomstwo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dla nas nie jest podobna, dla ryby może być np. przez żółte płetwy. Nikt z nas nie wie jak one na siebie patrzą. To nie krewetki, nie ma żelaznych reguł kto się z kim nie skrzyżuje. 
Pyszczaków jest jak mrówków w każdym zoologu, kosztują grosze. Po co dokładać inkubującym samicom więcej stresu? Bezradny


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(09-04-2021, 18:11 PM)jachu_ka napisał(a): Pyszczaków jest jak mrówków w każdym zoologu, kosztują grosze. Po co dokładać inkubującym samicom więcej stresu? Bezradny

Między innymi właśnie dlatego, że niektórzy nie chcą czerpać z obfitości zoologów a wolą od hodowców i zwykłych akwarystów. ? A że nie chcę nikomu sprezentować kundli to pytam o to, co mogło się tu wydarzyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Wertując zagraniczne fora znalazłem chyba odpowiedź na swoje pytanie - takie krzyżówki są jak najbardziej możliwe w sytuacji, kiedy mamy hiperdominującego samca jednego gatunku (co jest b. prawdopodobne, samiec Labidochromisa nie wykazuje jakiegokolowiek terytorializmu, w odróżnieniu od Afry) a samic jest względnie mało (u mnie po dwie każdego gatunku).

https://www.cichlid-forum.com/phpBB/view...p?t=179716
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości