• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowe akwarium / zestaw / kupno

#11
Dziękuję raz jeszcze wszystkim za odpowiedzi Smile Mam chwilę dłuższą to odpisuje.

(06-04-2021, 23:34 PM)bpiotrow13 napisał(a): Jesli ma byc elegancko, to pytanie czy potrzeba pokrywy. Mozesz zamowic akwarium z wklejonymi listwami na brzegach (z mala przerwa na weze) i dac podwieszana lampe. 

Szafke i akwarium mozesz zamowic na przyklad w peha68. Co do ceny sie nie wypowiadam, na pewno bedzie ladnieSmile)

Bardzo mocno obawiam się otwartego akwarium i możliwości utraty wodnych przyjaciół + w bloku nie wiem na ile będzie wydajna wentylacja i czy parowanie nie będzie np. w zimę przeszkadzało.
peha68 sprawdzę pod kątem akwarium, zobaczę na ile wycenią Smile

(07-04-2021, 09:11 AM)LukaszW85 napisał(a): Pokrywa:
Dostanie w obecnych czasach pokrywy aluminiowej graniczy z cudem. Sam czekam do piątku na informację o możliwości kupna do standardowej 240. Zawsze jednak można zrobić akwarium nieco wyższe, i 6cm zabrać na pokrywę oklejając górę czymkolwiek. Ja użyłem u siebie pasków ABS, szukaj "listwa montażowa ABS". Powstała z tego "korona" mniej lub bardziej estetyczna. Zaleta? 7zł za 2m długości. Wada? Nie wszystkim musi się podobać.
Wystawiając ponad szybę 3mm i kupując kawałki czarnego ABS ciętego na wymiar, za całość zapłacimy 50zł. W odległości od 1m wygląda bardzo dobrze Big Grin

Akwarium:
Co do wyceny akwarium, 350zł z bezbarwnym silikonem, 450zł z przodem OW dla 240l, dla 200x50x35cm dzielone na 4 dostałem wycenę na 699zł.
Od drugiego gościa 290zł z czarnym silikonem za standard 240l. 

Szafka:
tu możesz zapłacić 200-3000zł.
Ale nawet jakbyś chciał z lakierowanych płyt, to nie powinno wyjść więcej, niż 2000zł.
Moja propozycja to mebel drewniany, komoda z pełnym tyłem. Koszt to max 1000zł. Problem, że musisz sam sobie wzmocnić kupując standardową komodę.
Szukaj komody dzielonej na dwie części, aby po środku była płyta pionowa. Płytę tą należy podeprzeć nóżkami, bo w standardzie raczej podpory będą na zewnątrz.
U mnie mniejszy baniak stał przez 10 lat na komodzie z samymi szufladami, bez wzmocnień, bez płyty pionowej po środku, plecy z "dykty", przez te 10 lat górna decha pod ciężarem +/-80kg nie odkształciła się nawet o włos. Akwarium 60cm, komoda 80cm szerokości.
Z racji na to że nie jestem mocno techniczny, bardzo nie chciałbym robić takich operacji samemu i zdałbym się na profesjonalistów Smile
Ale sugestia - z pewnością warta uwagi i może komuś taki pomysł się przyda Smile

(07-04-2021, 15:24 PM)Darek napisał(a): Kolega napisał wyraźnie:
Akwarium ma być ozdobą salonu (warunek akceptacji projektu przez drugą połówkę),szafka pod akwarium z przodu wysoki połysk, pokrywa najlepiej malowana proszkowo na taką samą kolorystkę.
To chyba wskazuje na wyższą półkę..  Ja podałem ceny z Warszawy...
Ale, jak napisał Goran, można taniej, a 1700 w wysokim połysku i z uwzględnieniem,  że na tym ma stać akwarium to raczej dobra cena. 
Słowo klucz akceptacją przez drugą połówkę. Trzeba zacząć z górnej póły.

Tak, 1700 to dobra cena, z czasem nabieram coraz większej świadomości ile takie coś kosztuje, miałem na oku podobną ofertę ze stelażem aluminiowym ale bardzo podnosił koszt transport co za samą szafkę dość mocno niestety windowało cenę. Tutaj co najwyżej mam argumentację "moja droga, to musi kosztować skoro ma być ładne" Big Grin

(07-04-2021, 20:35 PM)LukaszW85 napisał(a): Darek, nie wiem w czym się gryzie "komoda drewniana" i "wysoki połysk".
Jak robi Ci to stolarz, to może Ci wykonać cuda na kiju, wedle upodobania. 
Pod akwarium 80x40 to naprawdę nie problem zamknąć się w 1000zł, aby wygodnie było obsługiwać akwarium, komoda powinna mieć max 80cm wysokości, więc to naprawdę niewielki mebel. Akurat niedawno kupowałem meble na wysoki połysk, szukałem mebli drewnianych, kontaktowałem się z kilkoma stolarzami, to się trochę w cenach orientuję Wink i uwaga, u mnie jest drogo, jak chcesz tanio, to szukasz miejsca, gdzie jest zagłębie meblowe, wysyłasz im rysunki i Ci wyceniają (na przykład okolice Twardogóry, Namysłowa).
Trzeba trochę poszukać i tyle, sam na przykład blaty ściągałem 400km od siebie, choć za transport musiałem słono zapłacić, to i tak mi się opłacało. Tylko trzeba poświęcić kilka godzin na szukanie.

O czymś takim jak zagłębie meblowe w życiu bym nie pomyślał - bardzo cenna uwaga & sugestia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości