• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [243] Powrót do CA-Górna część rzeki Bladen,Belize

#1
Witam , chciałbym Wam przedstawić najnowsze dzieło A mianowicie zbiornik BIOTOPOWY z Ameryki centralnej

Górna część rzeki Bladen,Belize



Wymiary: 135x45x40 cm
Lista ryb: Thorichthys meeki,Cryptoheros spilurus,Poecilia mexicana/Xiphophorus hellerii
Lista roślin: vallisneria sp.(jutro dojedzie)
Opis dekoracji: Piasek z domieszką żwiru. Liście buka(mocną się) otoczaki i drewno, lokalnie zebrane gałęzie i gałązki buku / dębu/olchy
Opis wyposażenia: filtracją biologiczną filtr hydroponiczny (na dniach wystartuję Czekam na części )filtracja mechaniczna głowica 600l/h + 2x500l/h , oświetlenie 3szt naświetlacze Led 10w 6500k[Obrazek: a56f16b59ffbc0c54c4d2d17de666f49.jpg]

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zapowiada się świetny zbiornik. Widać, że to świeżaczek ale będzie pięknie. Ryby planujesz wpuścić dzikie czy jakieś f-ki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(01-04-2021, 22:52 PM)schmeichel napisał(a): Zapowiada się świetny zbiornik. Widać, że to świeżaczek ale będzie pięknie. Ryby planujesz wpuścić dzikie czy jakieś f-ki?

Zobaczymy co będzie na rynku, tak świeczk myślę że jak się zasyfi będzie super efekt -przynajmniej taką mam nadzieje Haha
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No jest giciuś. Jak chrust trochę opadnie to będzie jeszcze lepiej. Trzymam kciuki, żebyś z tym CA został na dłużej Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Piotrze dlatego taka prosta obsada sprawdzone połączenie , zdecydowałem się na takie połączenie by to zostało na lata , A co do chrustu to będzie dokładany by się syfek robił oraz liście Smile

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ktoś mi powie z jakiego powodu słowa " na lata " pisane przez Barta nie wydają się wiarygodne ? Smile))

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Pomyśl o czymś, czego nikt na forum chyba jeszcze nie zrobił, a ja myślałem, ale nie miałem odwagi - kup sztuczne liście Big Grin W sklepach z ozdobami okolicznościowymi są dostępne sztuczne liście różnych tropikalnych roślin. Mogło to by wyglądać ciekawie Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Też myślałem o sztucznych liściach robiąc stroiki na cmentarz Smile, ale jak widziałem co się z niektórymi robi pod wplywem deszczu i słońca zrezygnowałem. Trzeba by naprawdę trafić na takie których materiał i farba jest bezpieczna dla ryb i nie zabarwi wody. Bo plastikowe nie wyglądają "prawdziwie"

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(02-04-2021, 20:15 PM)piotrK napisał(a): Pomyśl o czymś, czego nikt na forum chyba jeszcze nie zrobił, a ja myślałem, ale nie miałem odwagi - kup sztuczne liście Big Grin W sklepach z ozdobami okolicznościowymi są dostępne sztuczne liście różnych tropikalnych roślin. Mogło to by wyglądać ciekawie Smile
Piotrze będą liście różne np laurowisni mało kto je stosuje A wyglądają bardzo podobnie jak w wodach CA SA itd

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości