Odpowiedz 
Rio Tamasopo
07-04-2021, 10:44 AM
RE: Rio Tamasopo
Żeby mi nie przeszło i pomysł nie spalił na panewce zamówiłem ryby Smile Czyli pame zaklepane, a Niemiec ma wysłać montezumy w przyszłym tygodniu, jak się trochę ociepli - a więc bliżej niż dalej jest. Teraz tylko zbiornik ogarnąć i rośliny, a to zawsze łatwiej niż ryby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2021, 18:59 PM
Ekstra, czekam na relację. W ogóle to mam wrażenie że CA wraca do łask na forum Cool

Z Mekki na Półwysep Jukatan - gdzie występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki) - jest w linii prostej 12 546 km.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-04-2021, 00:30 AM
Szkoda,że nie dałeś znać:-( Też byłbym chętny na montezumy.
08-04-2021, 00:46 AM
Spokojnie, przecież nie biorę 4 szt - negocjuję wszystko co ma w wielkości nadającej się do wysyłki, więc jakiś naddatek - mam nadzieję - będzie, to się podzielę Smile Na teraz stanęło na 15 sztukach, ale jeszcze nie wiem jaki rozkład płci - ale myślę, że ze dwie - trzy pary się z tego wykroi do odstąpienia. Też nie chcę zostać z 5 -6 samcami, bo się będą lać, a nie mam już zbiorników, żeby to rozdzielać, za dużo tych mieczyków u mnie - no a każdy musi być osobno.
08-04-2021, 08:52 AM
I to jest dobra wiadomość:-)
14-04-2021, 21:49 PM
Podobna rzeka jest opisana w czasopiśmie czeskim z linku z tego tematu https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=8550 strona 42. Tam też występują X.montezumae.

Polecam hodować w większej grupie. U mnie harem 1+2 był bardzo płochy w 240l, a akwarium moim zdaniem na styk było dla tych ryb, bo są bardzo szybkie.
Dodanie kilku gupików ośmieliło je bardziej. 
Ponadto były bardziej aktywne jeśli był włączony falownik. Cała grupa ustawiała się pod nurt i utrzymywała w miarę stałą pozycję.
Ryby u mnie były tak płoche że dwie wyskoczyły podczas podmiany wody, a później nie mailem okazji dokupić samca.
Wczoraj, 09:02 AM
Dzięki za link, na pewno się przyda. Celuje w większą grupę, także ok 10 szt będzie. No i długość docelowego baniaka ok 120 cm. Najgorzej zapewne będzie z roślinami, a chcę je mieć choćby dla mieczyków - zobaczymy, czy pielęgnice dadzą im przetrwać
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe