• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Aklimatyzacja ziemiojadów w nowym zbiorniku

#1
Video 
Witam,
Jak długo młode ziemiojady mogą się aklimatyzować w nowym zbiorniku? Wpuściłem stadko młodych Red Head Tapajos i po 24 godzinach nadal okupują ten sam kąt akwarium, w którym zostały włożone. Nie schowały się w roślinach, nie ukryły pod korzeniami. Stoją "na piasku" w przednim rogu. Wyglądają zdrowo, oddychają normalnie. Przyjmują pokarm, który na nie spadnie. Ale 20 cm w bok już po jedzenie nie popłyną.



Za towarzystwo mają spokojne, zupełnie nie biotopowe Tongue gurami.

Według sprzedawcy, ziemiojady były trzymane w warszawskiej kranówce, więc szoku chemicznego nie ma. Azotany mam poniżej 15mg. Akwarium działa od tygodnia na "dojrzałych" filtrach i inne ryby czują się git.

Jak długo maluchy mogą tak siedzieć w jednym miejscu? Co może być przyczyną? Czy mogą się obawiać jasnego podłoża? Jak to wyglądało u Was?

Pozdrawiam
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Może to być kwestia piasku, może także oświetlenia. Taki stan może trwać kilka godzin, a może i kilka dni. Po jednej dobie nie masz powodu do niepokoju.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Myślę że to stres. Ja jak kupiłem swoje pierwsze WF i przywiozłem, zrobiłem kilkugodzinną aklimatyzację to po wpuszczeniu ryby siedziały pod liśćmi nawet można powiedzieć leżały na boku przez dobre kilka dni zanim zaczęły wychodzić śmiało i poznawać nowe otoczenie. Daj im kilka dni, możesz trochę zmniejszyć oświetlenie żeby nie było zbyt intensywnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ewidentnie stres i potrzeba czasu. Jak były trzymane wcześniej, w dużym czy małym akwarium?
Gratuluję pięknych Gurami mozaikowych. Muszę do nich wrócić.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(22-03-2021, 23:53 PM)Sloma napisał(a): Gratuluję pięknych Gurami mozaikowych. Muszę do nich wrócić.

Dzięki. Te gurami już są ze mną kilka lat i rodzina nie pozwala mi ich oddać. Mam nadzieję, że pływając przy powierzchni, dogadają się z przydennymi ziemiojadami.

A małe tapajoski już śmielej pływają. Zwłaszcza gdy oświetlenie jest mniejsze. Wczoraj uruchomiłem kontroler do lampy LED. Świetny efekt, gdy lampa działa na 1%-2% mocy. W ciemnym pokoju takie oświetlenie ledwie zarysowuje kontury pływających rybek. Przysunąłem sobie fotel i pół godziny podziwiałem. Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości