• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Świat retroculusów 450l

#51
Jeżeli ma ok 20mm to 1/2 sam takiego używam bo podłączam do baterii prysznicowej przez przejściówkę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Ostatnio bardzo zmiekczylem wodę z wody beton zrobiłem parametry Nh4-0,no2-0,no3-5,ph-7.6,gh-8,kh-5. Ale wywaliło mi glony... Okrzemki na szybach korzeniach kamieniach i roslinach.. I pełno zielonych na roślinach, nitki.
Ruki wspominał, że to normalne w dojrzewajacym akwarium.. Ale tu wychodzi na to że jest dojrzałe.. A ja się boję, ze to może za mocne ŚWIATŁO? Nigdy nie miałem glonów nie znam sie.. W akwa świeci belka 36w power led firmy aquastel. 150diod led. 3750lumenow barwa 6500k co sądzicie? Dziś wrzuciłem trochę zatoczkow różowych ale to raczej na krótką metę..
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Mam połączone dwie membrany 100gpd szeregowo, a za nimi ogranicznik 420.. Nie jest za maly? Dziwny dźwięk wydaje :p
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
(28-03-2021, 00:43 AM)legion94 napisał(a): Mam połączone dwie membrany  100gpd szeregowo, a za nimi ogranicznik 420.. Nie jest za maly? Dziwny dźwięk wydaje :p
Ja mam do trzech podłączony 550. Taki też dają w standardzie do jednej membrany. U mnie na trzech jest ok. 420 jest do 75 GPD standardowo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Jak to jest panowie? Wypowie sie ktos? Mając to 420,do 2x 100gpd na dłuższą mete? Jakie za i przeciw. Takto jutro zamówię 550 ale jak mam mieć mniej odpadu to wole zostawić
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Doszły retroculus lapidifer rio tocantins wf w liczbie 6 sztuk. Fotka na chwilę po wrzuceniu    
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Jest na forum spec od oswietlenia? https://aqua-light.pl/o-dlugosci-ok-150c...6500k.html mialem jedna taka świetlówke.. Ale byl wysyp brunatnc/okrzemkow nie wiem czego, teraz mam 2x 36w w ledach czyli jakies 7500 lumenow. Dolozylem więc druga i niby na chwilę ustalo ale jakby wróciło z dwojona mocą... Wyliczy mi ktoś czy za slahe czy za mocne.. Woda prawie jałowa skąd to cholerstwo
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
A nie mówiłem, że jak dołożysz więcej światła to znowu się zacznie? Wink Kwestia jałowego baniaka, zawsze jakieś glony będą, nie unikniesz tego w akwarium.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Nie mowiles Big Grin specjalnie Ci nie pisałem zeby nie bylo "a nie mówiłem" Big Grin mi chodzi o przeliczenie watow/lumenow na litr bo juz nie wiem czy dwa powerledy powinny być czy mam odpiac jednego.. Nigdy nie miałem glonow, nie mówiąc o calym brązowym akwarium Big Grin
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Mówiłem, że jak zaburzysz tamten status que to wszystko od nowa zacznie dojrzewać. Musisz dorzucić roślin, chociażby pływających, które będą konkurencją dla glonów.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości