• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Świat retroculusów 450l

#21
Też miałem okrzemki szczególnie na echinodorusie ale pojawiły się tylko na starych liściach tych ze sklepu. U mnie już się wycofują być może dlatego że zwiększyłem móc światła, a może to też wynika że baniak się stabilizuje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Hej, w kranie mam ph 7.7 gh 23 kh 13
Aktualnie zbijam czystym RO pod retroculusy.. Docelowo chce utrzymywać kh w granicach 3-4. W tej chwili mam gh 10 kh 6. Za chwilę będę robić podmianke 160l ro. Powiedzcie mi jak już uzyskam efekt docelowych parametrów to jakie w przyszłości robić proporcje podmian?
Co tydzień będę mieć 50l ro. Ile betonokranu do tego żeby mieć to kh 3?? 50l ro 20l kranu? Docelowo chce kh 3 ph 7
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Czyste ro żeby było ph 7 to kh 0-1
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
W ostateczności mam aquacid, nie chce twardości zerowych bo mirabelki są hodowlane i nie wiem jak sie przestawia do takiego kwasu.. Chciałem zbić do kh 3-4 żeby puścił bufor bo mi ph stoi cały czas na 7.5.. Mam dużą butle aquacidu wolałbym to dodawać do podmian bez konieczności lania czystego RO
Myślałem o proporcjach 50l ro 20l kran wtedy mniej więcej to kh tak powinno wyjść. Nigdy nie lalem ro zawsze mi się wszystko mnozylo na kranie ale jak już się wykosztowalem na retro to chce im zapewnić odpowiednie warunki Big Grin
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Kolego zrozum że woda z kh0 ma ph 7.0 cie mu wody nie oszukaszprzy kh 4 masz ph 7.6
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Woda z kh 0 ma ph 6-6.5.. Bynajmniej ta która biorę. I mówię że będę lac aquacid ph minus jeśli mi nie spadnie ph do 7 a myślę że spadnie spokojnie

Bardziej chodziło mi jakie muszę mieć proporcje żeby przy dodawaniu kranu to kh osiągnąć
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(14-03-2021, 15:21 PM)legion94 napisał(a): Woda z kh 0 ma ph 6-6.5.. Bynajmniej ta która biorę. I mówię że będę lac aquacid ph minus jeśli mi nie spadnie ph do 7 a myślę że spadnie spokojnie

Nie nie mierz wody Zaraz po nadaniu bo jest zagazowana odstaw do odgazowania
Nie używam kranu leje wszędzie ro czyste izakwakszam gdzie trzeba
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Aha.. A jak jest z tym czystym ro przy zerowych twardościach nie ma strachu że mi nagle ph wywali w kosmos?
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(14-03-2021, 15:26 PM)legion94 napisał(a): Aha.. A jak jest z tym czystym ro przy zerowych twardościach nie ma strachu że mi nagle ph wywali w kosmos?

Zerowe naprawdę trudno utrzymać prędzej licz że będzie 1
I spokojnie nie poleci ci ph
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(14-03-2021, 15:26 PM)legion94 napisał(a): Aha.. A jak jest z tym czystym ro przy zerowych twardościach nie ma strachu że mi nagle ph wywali w kosmos?

Zerowe twardości pozwolą Ci zejść z ph w dół. Bez zabicia KH to walka z wiatrakami.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości