• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rozmnażanie ziemiojadów w akwa ogólnym - kto zjada ikrę?

#1
Cześć,
Mam tylko jedno duże akwarium, służące jako ozdoba salonu. A chciałbym dochować się małych ziemiojadów. Gdy hodowałem skalary, to złożoną ikrę wraz z rodzicami odławiałem do oddzielnego małego zbiornika. Przy paletkach, które były większe od skalarów, już nie miałem jak i gdzie odławiać. Ikra złożona w ciągu dnia była do wieczora pilnowana przez rodziców, ale w nocy znikała. Nawet nie wiem kto był "złoczyńcą". Czy zbrojnik, czy kosiarki czy może nawet ampularie.
Jakie Wy macie doświadczenia z rozmnażaniem ziemków w akwarium wielogatunkowym? Przed jakimi sąsiadami udaje się ziemiojadom upilnować ikrę i narybek? A jakie gatunki towarzyszące wyżerają maluchy mimo starań rodziców?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Co do pyska się zmieści : zostanie  zjedzone. 

Nawet jak ryby nie będą głodne. Z doświadczeń własnych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
W akwarium ogólnym nocą dzieją się różne rzeczy Smile Jeśli są zbrojniki, czy kiryski - ikra jest bez szans. Jeśli ampularie - podobnie. Dorosłe w nocy nie są w stanie obronić ikry. Co do kosiarek - nie mam pojęcia. Sytuacja ziemków jest jeszcze trudniejsza niż skalarów czy dysków, bo kładą ikrę zazwyczaj na kamieniach, a nie gdzieś wyżej - na pionowych elementach wystroju.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Eeeeee chyba wszystko zalezy od ryb. U mnie i Dacrye , RHT a nawet tak male jak Akarki czerwonobrzuche upilnowaly ikre az do wyklucia sie narybku . Niestety maluchy nie mialy jednak szans w momencie kiedy juz zaczynaly byc ciekawe swiata tzn rozplywaly sie rodzicom . Zaznaczam mam dosc spore zbrojniki ( L066 ) , Kirysy ( pstre sa dosc duze , sterbaie ) i bande 4 rodzaji ( ok30- 40 szt ) drobnoustkow ktore w brew pozorom potrafia tez swoje dolozyc nawet zeruja na dnie . Odbieralem rodzicom mlode maluchy tak po dwoch dniach od momentu kiedy zaczynaja plywac . Cos tam zawsze odchowam w ten sposob  ( kilka sztuk ) . 
 Zeby nie stawiac innego zbiornika dla takich maluchow kupilem kotnik ( ok 2,5 L ) wiszacy na zewnatrz na zbiorniku zasilany powietrzem i woda z ogolnego .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(07-03-2021, 17:09 PM)Rivulatus darek napisał(a): Eeeeee chyba wszystko zalezy od ryb. U mnie i Dacrye , RHT a nawet tak male jak Akarki czerwonobrzuche upilnowaly ikre az do wyklucia sie narybku . Niestety maluchy nie mialy jednak szans w momencie kiedy juz zaczynaly byc ciekawe swiata tzn rozplywaly sie rodzicom . Zaznaczam mam dosc spore zbrojniki ( L066 ) , Kirysy ( pstre sa dosc duze , sterbaie ) i bande 4 rodzaji ( ok30- 40 szt ) drobnoustkow ktore w brew pozorom potrafia tez swoje dolozyc nawet zeruja na dnie . Odbieralem rodzicom mlode maluchy tak po dwoch dniach od momentu kiedy zaczynaja plywac . Cos tam zawsze odchowam w ten sposob  ( kilka sztuk ) . 
 Zeby nie stawiac innego zbiornika dla takich maluchow kupilem kotnik ( ok 2,5 L ) wiszacy na zewnatrz na zbiorniku zasilany powietrzem i woda z ogolnego .
Dacrya to zakapiory nic im nie zagrozi Haha
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
U G.steindachneri samiczka pobiera ikrę po zalaniu jej mleczkiem przez samca i nie ma problemu z odchowaniem młodych w akwarium ogólnym:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości