• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus sveni

#11
Piękne ziemki i świetny opis, to cenna wartość dodana dla forum Oklasky

Celowałeś od początku w wariant z Rio Parana czy to przypadek? Te rysunki na skrzelach są piękne ale pewnie jak kupuje się młode to jeszcze ich nie widać.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Przypadek, Krzysiu z płaszczki je ściągną, nie bylo wyboru bo te sveni były pierwszymi w Polsce - całe szczęście tymi ładniejszymi. Wziąłem 6 a później i ile dobrze pamiętam Krzysiek miał jakieś zwarcie i padla mu reszta maluchów i byłem jedyny / nieliczny kto miał te ryby, po udanych tarlach ryba się "nudzi" i oto tak Bernard ma te piękne rybska

Wpadły w super ręce, nie żałuję ani trochę, cieszę się że ten gatunek zawładną akwariami w PL dzięki Bernardowi.
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(02-03-2021, 19:59 PM)bernard napisał(a): Co do połączenia z Laetacara araguaiae myślę, że bez problemów. Nie będą sobie wchodziły w drogę. Z tego co pamiętam (chyba z opisu Patryka) L.a. to ryby, które warto trzymać w grupce i których wszędzie pełno. Ich wielkość 6-8 cm gwarantuje też, że nie będą zjedzone, więc czemu nie? 
Zjedzone na pewno nie będą Smile Laetacary wg moich obserwacji mimo niewielkich rozmiarów to bardzo mocne rybska i raczej nie będą rozstawiane po kątach prze Sveni. W moim 200l skalary nie czują się zbyt dobrze w towarzystwie akar ze względu na ich dynamikę, dlatego chce je przenieść do większego zbiornika.
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Filip - szukałem tych ryb dłuższy czas, ponieważ czytając, pochodzące z Niemiec, pierwsze relacje na ich temat, bardzo wpadły mi w oko. Niestety były trudno dostępne, ale ostatecznie udało się. Szukając ich wiedziałem, że są dwa warianty, ale kupiłbym każdy. Przy młodych rybach rzeczywiście ta cecha różnicująca nie jest dostrzegalna.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Tym razem filmik pokazujący pierwszy spacer maleńkich ziemków i opiekę rodzicielską
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
W innym wątku padło pytanie o możliwość utrzymania ikry ziemków w akwarium ogólnym, w którym są L-ki. Niekiedy od razu widać, że ma takiej opcji. Na filmie L-114 wie, po co para G. sveni czyści kamień i chciałby już za dnia sprawdzić, czy podano do stołu Smile

[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Kurcze piękne ryby. Szkoda, że tak duże rosną A ja mam tylko 40 cm szerokości dna. A.... Jak długo rosną od kilku cm do kilkunastu ? Bo jak nie za szybko to może kiedyś na jakiś czas by byłySmile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(07-03-2021, 16:23 PM)Goran napisał(a): Kurcze piękne ryby. Szkoda, że tak duże rosną A ja mam tylko 40 cm szerokości dna. A.... Jak długo rosną od kilku cm do kilkunastu ? Bo jak nie za szybko to może kiedyś na jakiś czas by byłySmile

Wielkość 10-12 centymetrów osiągają po niespełna roku, choć to oczywiście zależy od intensywności karmienia i wielkości zbiornika, w którym przebywają.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Wow, przepiękne ryby BernardOklasky
Gratuluje
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Co za kolory, miazga po prostu Buzki
Ty w jakim zbiorniku je trzymasz? mam na dworze wolne 375L ale miejsca gdzie postawić to nie ma Zly
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości